Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvedení napětí 5V nebo 12V zPC.

Pořeboval bych vývest z PC napětí 5V nebo 12V až po jeho zapnutí,kterým bych mohl ovládat relé.k zapínání/vypínání reproduktorů.Po ukončení práce na PC,tyto většinou zapomínám vypnout.Kde se mohu v PC připojit? USB zásuvky mám stále pod napětím i při vypnutém PC.

Pokud rozeberete PC, tak tam máte volné konektory ze zdroje pro připojení dalších HDD, DVD mechanik atd. vemte si napětí 5V, nebo 12V (podle relé, které máte k dispozici) a snad by neměl být problém. Jinak existují v hypermarketech celkem levné zásuvky MASTER / SLAVE, které to řeší přímo na vstupu. Nemusíte z PC nic vytahovat, ono si to řídi samo. To Vaše řešení (vytáhnout napětí přímo z PC), je ale zase určitě spolehlivější, takže doporučiji to, co jsem psal na začátku

A hlavne ak tym rele potom bude spinat 230V tak by po neodbornej montazi (trciace draty spoza nejakej izolepy) mohol odpalit aj seba prip. rodinnych prislusnikov :)

Ak sa to urobi dobre tak to neni problem. Typicky sa da pouzit napr. 5V z PS2 ak PC napatie na PS2 vypna (ak nie tak treba pozret ci na to neni jumper na doske alebo nastavenie BIOSu). PS2 pinout sa da najst na google.com a 6pinovy mini-din maju v kazdom druhom obchode so suciastkami.
P.S. samozrejme existuju uz aj hotove predlzovacky pre PC s autovypinanim spotrebicov podla PC.