Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje připojení k internetu

Dobrý den,

na mém stolním pc (Xp) z ničeho nic přestalo fungovat připojení k internetu přes kabel. Přitom když ten kabel dám do notebooku (Xp) a použiju stejné nastavení, tak internet funguje. PC jsem přeinstaloval (Xp SP3), nahrál nejnovější ovladač na síťovku, ale pořád mi to připojení nejede, i když mi to hlásí, že jsem připojen. Firewallem to taky není. Síťovka by měla být v pohodě, protože propojit pc s notebookem mi jde. Prosím poraďte...

tak jsem to udělal a vyjelo mi to tohle:

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : patrik-4087af50
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-50-8D-68-05-42
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.70.1.12
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.70.1.12
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 77.48.65.3

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.70.1.12
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.70.1.12

to je nezmysel, nemoze byt brana stejna jak PC. Preco si to tak nastavil a nepovolis tam automaticku konfiguraciu?
Inac brana by mala byt asi 10.70.1.1 ked uz nastavujes rucne.

P.S. porovnaj si ten vypis s PC na ktorom to funguje...

Výchozí bránu jsem měl opravdu špatně, nastavil jsem na 10.70.1.1 (takhle to mám v nastavení od poskytovatele), ale stále se nemůžu připojit...když dám automatickou konfiguraci, tak mi to píše, že síť nepřiřadila žádnou adresu a že připojení nebylo navázáno...na notebooku mám teď úplně ty samé IP adresy a DNS servery a internet jde...tak nevím

brtníci nejsou žádní těžcí síťaři, řekněme spíše "gynekolog amatér" :)

pokud už je tcp/ip nastavení zdánlivě v pořádku a přesto připojení na net nefunguje, zkontrolovat všechno co už tu bylo řečeno:
- správce zařízení bez otazníků = bez problémů
- vím, že jsem nejdřív instaloval ovladač konkrétního chipsetu základní desky
- mám pod kontrolou (nebo vypnuté) totálně zkriplené antivirové balíky, které si hrají na soukromé dns
- do prohlížeče zadám ip adresu routeru a bez problému se na něj přihlásím. (pokud ip routeru neznám, můžu ho vyresetovat do továrního nastavení, nebo si nechám přidělit ip adresu přes dhcp, a přečtu adresu brány)
- když jsem ve webovém rozhraní routeru, začnu hledat v nastavení wan, proč nejde připojení ven.

podle tvých pokusů má být 10.70.1.1 ip adresa tvého routeru, ověříš to příkazem:

ping 10.70.1.1

když to nebude fungovat, nastavíš automatické získání adresy (dhcp) a tam si přečteš nastavení brány
zadáš tuto ip do adresního řádku prohlížeče, dostaneš se do nasatvení routeru. tam už se vyblbneš s nastavením wifi i kontrolou nastavení wan strany (k providerovi).

podle té poněkud obskurní adresy 10.70.1.1 doufám že máš router (správně zapojený), a ne switch.

já žil v tom že máš doma router, a tak po rozchození připojení nastavíš i wifi pro notebuk.

když jen přehazuješ kabel, pak může být problém s různou mac adresou síťových karet "Fyzická Adresa . . . : 00-50-8D-68-05-42"
může být problém s tím, že to buď nerozchodí modem jestli máš (a potřeboval by vždy reset), anebo si to hlídá přímo provider.
pokud bys měl router, můžeš mít najednou připojených pc kolik chceš bez přehazování kabelu, i s možností mít notebuka přes wifi.

na notebooku mám teď úplně ty samé IP adresy a DNS servery a internet jde

možná blbost, ale jenom pro pořádek, nemáš náhodou opravdu stejně nastavenou adresu v notbooku i v tom stolním PC. IP adresu musí mít každý z nich jinou, jinak se ti to bude tlouct a nepůjde to...

ale když to mám přes kabel, tak je to jedno ne? Přece mám od poskytovatele přidělenou jednu IP adresu, tak když se chci připojit na net, tak musím mít v nastavení tu co mi zadal...jednou mám kabel v pc a jindy zase v notebooku, tak aby mi ten net šel, tak musím mít na obou stejnou IP adresu, ne?

jj takhle jo,já myslel, že máš ty počítače připojený současně. Pokud přehazuješ kablík, tak je to jedno...
Já mam teď asi podobný problém, už to řeším dva dny a jsem z toho na prášky. Na notebooku se připojím bez problémů, ale stolní počítač se tváří, že je všechno v pohodě, ale prostě nepřijímá pakety. Ještě je to umocněno tím, že mám na obou stejný OS, nastavení stejný. Dokonce sem teď Win přeinstaloval, ale nepomohlo to, myslím, že problém bude v routeru...

Podle toho co píšeš to vypadá, že je někde v PC nějaký problém. Podobné problémy nejčastěji dělá firewall, antivir nebo nějaká debilní utilita od dodavatele hw (myslím, že zrovna nvidia kdysi u síťovek něco takového měla).

mám síťovku integrovanou na základní desce (Abit NF7) a nainstaloval jsem ovladače, co jsem měl na CD k desce, na netu jsem novější nenašel...jinak ty windows jsem instaloval cele nanovo, zformatoval disk a nainstaloval nove windows...

Ovladace su predsa na webe vyrobcu, piseme to tu uz 100rokov denne.
http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_d river_detail.php?pFILE_TYPE=Driver&fSEARCHTEXT=nf7
Stiahnes si podla toho jaky presne mas podmodel dosky (ci NF7-M alebo NF7 V2.0 alebo jaky tam mas vsetky mozne podmodely), najprv chipset driver (pre WindowsXP) a ak pojde sietovka tak nic ine nepotrebujes. Ked nie tak potom tam hladaj aj nejaky LAN driver.

Vseobecne tak stara doska moze byt uz aj zdochnuta sietovka apod. Alebo LAN kabel moze byt nacaty apod.

Já vím, tyhle ovladače už jsem stahoval, ale jak už jsem psal, mám ty poslední ovladače, protože ty co jsou na webu od výrobce, jsou ty samé co mám na instalačním CD...
Síťovka by měla být ok, protože, když propojím pc s notebookem, tak si můžu v pohodě kopírovat soubory...a kabel musí být v pořádku, protože ten internet mi na tom notebooku valí...fakt netuším čím to je, už jsem z toho celkem bezradný...