Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router - jak zprovoznit?

Ahoj
potřebovala bych poradit ohledně router micronet sp 888. Mám doma počítač a koupila jsem si i notebook a potřebuji aby jeli oba naráz. Od známeho jsem dostala výše zmiňovaný router,bohužel se mi ho ale nepodařilo zprovoznit(a známi je mimo republiku). Proto se chci zeptat zda někdo z Vás s tímto nemá zkušenosti nebo ví jak ho zapojit.
Stolní pc mám připojení od pody přes optický kaabel.
děkuji za odpověď
nika
Změna předmětu, původně: router (LaKr) (Kráťa)

Opticky tazko, tipujem, ze mas klasicky ethernet, na routri by si teoreticky nemusela nic nastavit, staci zapojit kabel zo strechy do wan a kabel z pc do lan.
Pokial vsak tvoj ISP robi viazanie na mac adresu, musis spravit klonovanie adresy na routri, pokial mas staticke nastavenie ip musis spravit rovnake nastavenie na routri a pc prestavit na automatiku.
Podla urovne otazky to vidim na pardnovy boj na poradni s neistym vysledkom, odporucam zavolat si niekoho kto sa rozumie sietam, pripadne oslovit ISP.

Kdyz se podivas na uvedeneho operatora, tak skutecne poskytuje opticke pripojky.

K otazce:
Pokud mas skutecne opticke vlakno az do pocitace, pak budes potrebovat konvertor (pozor, jaky typ ti musi doporucit poskytovatel, protoze nevim, jaka vlakna a jake konektory tvuj ISP pouziva) k tomu, aby si to vubec do toho routru mohla zapojit. Pokud ti vede do pocitace klasicky sitovy konektor, pak by nemel byt problem.

Stahni si navod, v nem si najdi stranu 9 kde popisuji reset do tovarniho nastaveni a pak to od zacatku nastav (podle manualu).

FTTH? Moc sa mi verit nechce, u nas to ma jedine Orange a poskytuje k tomu aj patricne zariadenie, kedz zaroven poskytuje triple play. Nechce sa mi verit, ze existuje operator co ti ukonci doma Optiku bez prislusneho prevodniku.
Navyse ona pise nieco o pode (tipujem, ze myslela povalu), cize sa jedna o rodinny dom a FTTH az k rodinnym domom? Dalsia vec co mi nesedi.