Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vzdalena sprava

Dobry den. Nezna nekdo z vas program,ktery by mne umoznil ,,vzdalenou plochu" serveru na kterem ted delam? ja mam win7 a na serveru je linux.
jedna se o to,ze musim videt to,co se v serveru deje, a to pres prikazak v linuxu nejak moc nejde.
do serveru mam prava akorat na vlkaladani,odebirani,restart a to je vse.
moje predstava. stahnu si program , a na server uploadnu neco jako client bez toho,abych musel neco nastavovat.
a pak uz jen nastavuju v navicuta tabulky,ktere uvidim.

Ne, teamviewer funguje pouze na grafickou plochu. Ke terminalu se pripojuje pres ssh, napriklad pomoci putty

Na Fedore to je priamo v hlavnom Menu:
System->Preferences-Remote Desktop

Nastavis "sharing" a "security".

Na Windowse treba pouzit VNC klienta a pripajat sa pomocou protokolu VNC na IP_Servera a port 5900.
Neviem ci sa da pouzit na Windowse "Remote Desktop Conection".
RDP je iny (patentovany) protokol, ktory standardne Linux neovlada.

Aha toto: "do serveru mam prava akorat na vlkaladani,odebirani,restart a to je vse"
som si vsimol az teraz.
V takom pripade na serveri nenastavis nist, musis poziadat spravcu servera o zapnutie vzdialenej spravy cez protokol VNC. Ale ja v takom pripade sa dostanes len do svojho uctu a na svoju uzivatelsku plochu. Vsade inde budes potrebovat "root" heslo, alebo nastavenie opravneni v Sudo, pripadne v inom nastroji na politiky.

Ja si myslim, ze si kusok zmateny.
Otazka c.1 naco potrebujes remtoe desktop? U win servera to este chapem, ale u linuxu?
Otazka c.2 ak uz trvas na remote desktope mas vobec nejake graficke rozhranie na tom servri rozbehane? Ak ano tak pokial viem, kazda distribucia ma v sebe remote desktop server, takze co ti brani napojit sa cez rdp?

Edit: Este poznamka, na linuxovom servri tvrdit, ze "potrebujes" nieco ako remote desktop je len vec nedostatocneho rozhladu. Mam pod spravou desiatky linux serverov/routrov a ver mi, ze mi vzdy stacil prikazovy riadok a putty.