Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Používat greylisting?

Chtěl bych na mailovém serveru používat greylisting, tuto funkci jsem si už i na daném serveru vyzkoušel a pokles nevyžádané pošty přijaté na další zpracování se hodně zmenšil.
Zároveň jsem ale četl, že při používání greylistingu může být problém přijmout např. e-mail ze serverů Googlu, protože používají více IP adres a ta se může při odeslání stejné zprávy změnit. Bylo to psané v komentářích z let 2005 až 2007.
Je tento problém v současnosti už vyřešen a je tedy možné greylisting aktivně používat?

greylisting bych moc nedoporučoval používat, pokud jej nemáš vycizelovaný a otestovaný minimálně se "svými" doménami s kterými si vyměňuješ poštu a velkými freemaily.

Já osobně jsem GL ještě nikdy nepotřeboval, vystačím si s řádově jednoduššími a spolehlivějšími technikami.

Gerylist je imho pekna blbost, ja som dlho premyslal aky spamovy filter nasadit, skusal som rozne veci, dlho som dokonca nefiltroval kvoli chybnym zaradeniam az prisiel tw a ukazal mi pomerne spolahlivy system, ktory som si este upravil podla vlastnych potrieb, cize filtracia pomocou smtpd_recipient_restrictions a smtpd_client_restrictions.
Su dni ked dokonca neprenikne ziaden spam a pokles falosnych poplachov je 100%.