Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se sítí (firewallem?) ve Win XP Home

Zdravím. Mám specifický problém se síťovým připojením. Mám dva počítače (noťas+stolní), na obou win xp home, na obou stejnou konfiguraci sítě resp. TCP/IP - získávat adresu automaticky. Jous oba přes switch do jedné zásuvky. Noťas se připojí, stolní ne. Resp. u stolního dojde po delší době ca. 20-25 sec. k načtení IP adresy, masky, brány, DNS všechno. Připojení se jeví jako připojené, ale nepřijímá žádné pakety. Odesláno narůstá, ale přijato je 0. Pingnu akorát na localhost a na svojí IP adresu, jinam se nepropingám. Měl jsem AVG s firewallem, ale ten jsem odinstaloval. Zakázal jsem i firewall ve windowsech. Zkusil jsem už leccos, ale stále nic :(

zajímavé je, že příkaz ipconfig /renew vyhodí hlášku, že nelze kontaktovat DHCP. Vypršel časový limit.
Zdá se mi, že po spuštění načítá tu IP adresu dlouho, dokonce se objeví zpráva, že připojení je omezené, krátce na to to zmizí a vše vypadá OK, až na to, že nic nepřijímá.
Druhý počítač se stejným systémem a identickým nastavení se připojí bez problémů. Pokud pingnu z toho funkčního na ten nefunkční, tak na tom nefunkčním naběhnou přijaté pakety.
Myslím, že něco blokuje příchozí pakety, ale nevím co, firewall jsem odinstaloval vč. zbytků v registru, windowsáckej mam vypnutej, nevím, co ještě by to mohlo blokovat...

Resp. u stolního dojde po delší době ca. 20-25 sec. k načtení IP adresy, masky, brány, DNS všechno. Připojení se jeví jako připojené, ale nepřijímá žádné pakety

a ta přidělená ip adresa na nefunkčním pc je kolik? start - pustit - cmd.exe

ipconfig

není náhodou 169.254.x.x? to znamená nedostupný dhcp.

jsi si jist, že přijímáš internet od providera přes router, a ne jen modem nebo ap?

firewally můžeš klidně nechat, stačí když povolíš výjimku pro icmp kvůli pingu.

Tak jsem myslel, že je problém vyřešen - přeinstaloval jsem windows (stejně už to potřebovaly ;) Ale ouha! Problém přetrvává. Takže update: mám uplně čerstvou instalaci wondows xp home, nainstalované ovladače desky a síťovky a síťovka prostě odesílá, ale (skoro) žádné pakety nepřijímá. HW síťovky je v pořádku, kablík v pořádku, od zsuvky dál všechno v pořádku. Fakt netušim, kde je chyba :(