Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s diskem

Ahoj,
vcera mi nastal maly problem s Windowsama XP (nenalezen soubor NTLDR)..tak jsem tedy zformatovala cast disku C: na kterem predtim Windows byl a Win preinstalovala. Vse probehlo v poradku ale po nabehnuti PC jsem v Tento pocitac videla jen oddil disku C: a ne D: na kterem mam veskera data, fotky atp. Podarilo se mi ve sprave disku dostat disk D: do Tento pocitac, ovsem pri poklikani na D: mi to pise ze disk neni neformatovan :( Mohl by mi nekdo, prosim, poradit zda a jak dostanu sva data zpatky?
predem moc dekuji za odpoved

Formatovala jsem behem instalace kdyz mi samo nabidlo po nabootovani cd s Windowsama.
Ve spravci disku jsem mela jeden disk rozdeleny na dve oddily (C:, a jeden oddil bez pismenka) tak jsem k tomu bez pismenka dodala jeho puvodni pismenko pred reistalaci Windowsu, tedy D:

Co jsi prosímtě stáhla? Omlouvám se, že jsem to nezkoušel stáhnout z té nabídnuté stránky, takže jsem netušil, že tam nabízejí hlavně jakýsi downloader a vlastní program je ukrytý pod alternativním downloadem.
Stáhla jsi teda soubor testdisk-6.12-WIP.win.zip nebo SoftonicDownloader_for_testdisk.exe ?
Já to právě zkusil a program testdisk_win.exe z balíčku testdisk-6.12-WIP.win.zip pod windowsXP jede.

jsem tedy zformatovala cast disku C:

ta formulace mě docela děsí. mám podezření, zda se kdysi nepovedlo vytvořit "dynamický disk" - ms parodii na lvm managery. (poté co mnoho uživatelů přišlo o svá data, v kterémsi servicepacku ms tiše ustoupil od dynamických disků a už ho nenabízí jako výchozí)
podíval bych se na ten disk ještě nějakým partition managerem - jen podívat, nic neměnit!
anebo ho vybrat ven, přidat k jinému pc a tam zkusit zda se dá obsah vyčíst.
pro jistotu bych v normální (=profi) verzi windows zkontroloval nastavená přístupová práva k tomu d:

mno tak ted si prijdu jak kdybys na me mluvil cizi reci. Nic nikde nemenim ale zkousela jsem par programku na vyhledani starych dat na dsiku ale neuspela jsem. Mozna to bude tim ze si nejsem jista zda ten disk nemam teda nejdrive naformatovat a az pak neco hledat ://////////// Jinak to s tim zformatovanim C...klasicky jsem pouze pri instalaci windowsu zformatovala oddil s drivejsim windowsem, tudiz jsem se ale Dcka vuuubec nedotkla :(

Jak zkontroluju ty prava? :-X

Mozna to bude tim ze si nejsem jista zda ten disk nemam teda nejdrive naformatovat a az pak neco hledat

kristova noho! ne.

Jak zkontroluju ty prava?

jestli mám windows verze home, tak nijak. respektive v nouzovém rečimu umí v "tento počítač" zobrazit k diskům záložku zabezpečení a sdílení.
windows profi řady jsem chtěl napsat že to umí normálně, ale není zcela pravda - je nutno v nastavení vlastností složky vypnout zkriplené zjednodušené sdílení.
http://www.tipypropc.cz/nastaveni-opravneni-pro-so ubory-a-slozky-ve-windows-xp/

vcera mi nastal maly problem s Windowsama XP (nenalezen soubor NTLDR)

NTloader len tak sám od seba nezmizne ....
poškodený disk ? hrátky s particiami ?

no stejne, data na disku ostali, skúsiť teda klasický postup, vybrať disk,
na inom PC pripojiť disk a spustiť software " GetDataBack" , co je čitatelné prečíta a zrekonštruuje