Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reinstal win xp - nezapnu už pc

Zdravím vás tu, mám problém, včera jsem se pokoušel o reinstal win xp a win xp jsem sice reinstaloval nicméně už ani nezapnu pc, ptž mi to píše že mi tam chybí nějaký komponent při startu(myslím že to může být tím že dvd bylo trochu škráblé) tak teĎ píšu z jiného pc, no každopádně jsem bezradný, jsem fakt laik a budu hrozně rád za každou vaši radu( je třeba možné windows nainstalovat na externí disk, nebo vytáhnout hardisk a dát ho do jiného kompu a nainstalovat to na něj?) díky moc za rady

No já sem byl nucenej jednou tuhle prasárničku udělat, ale tobě jako laikovy bych to nedoporučoval. S největší pravděpodobností by windows nainstalované na jiném počítači na tom správném stejně nenaběhly, možná tak nouzovym režimu. Ale jak bylo řečeno výše: půjč si neškráblé CD a nainstaluj to znova celé od začátku.

Pokial máš na disku niake dôležité dáta, vyber ho von, pripoj v druhom PC a skopíruj dáta na druhy disk.Potom ho vráť do pôvodného PC, v BIOSe nastav BOOT z CD, nabootuj z installdisku, odstráň oddiel, vytvor nový oddiel, naformátuj a nainštaluj systém.

v biosu nastavit režim native ide pro sata řadič.
partition manager - zrušit dosavadní oddíly s celým obsahem - rovnou rozdělit disk (např. 20gb systém, zbytek data) a zformátovat.
originální nebo neupravené instalační cd - nainstalovat windows - nainstalovat driver chipsetu - nainstalovat ovladač grafiky - poslední service pack - zbylé ovladače.

není co řešit, ačkoli je to pro tebe a pro agentíka nepřekonatelný problém.

nemáš zavirovaný master boot record?