Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání CPU

Dobrý den, mám problém s přehříváním procesoru- INTEL CORE 2 QUAD 2,33Ghz.Teplota se pohybuje od 60-90˚C. PC skříň mám přitom docela dobře chlazenou ventilátory:1x250mm, 1x120mm a 2x 80mm.Také se mi zdá, že je celý počítač nějak zpomalený. Tento problém s přehříváním jsem nikdy neměl. Předem vám děkuji za vaše rady.

Tak ti nesedi dobre chladic na CPU, alebo tu bednu nemas dobre chlazenu (pocet ventilatorov neznamena dobre chladenie, ono ide o to kam fukaju a jak z toho vyplyva celkove prudenie vzuchu v bedni. Mozes skusit merat tie teploty s otvorenou bednou tym sa vyluci vplyv bedne)

Chladič procesoru mám připevněný dobře to jsem zkoušel už několikrát. ostatní komponenty mají tuto teplotu: grafická karta:40˚C pevný disk: 32˚C a druhý pevný disk: 34˚C. Ty ventylátory ve skříni by měly foukat dobře boční fouká dovnitř přední taky a ty 2v zadu ven.

Zkoušel jsem v BIOSu na to kliknout, ale nepomohlo to. Přemýšlel jsem ještě jestli by nepomohlo přeinstalovat operační systém, nebo koupit nový výkonnější chladič.(nevíte někdo jakou by ten procesor měl mít ideální teplotu)

kliknout? V BIOSu? To si si nieco pomylil s BIOSom.
P.S. v biose prejdes klavesnicou (sipkami) na load defaults, zmacknes Enter, a potom prejdes na Save&exit a zmacknes Enter. Ale ked si tam chcel klikat tak na ten BIOS radsej vobec nesahaj nech si neznefunkcnis PC.

P.S. a neexistuje ziadna idealna teplota. Pri zatazi maju desktop CPU mat menej jak ca. 75 absolutne najviac by som akceptoval 80, viac je zle.
P.S.2. iny chldic skus, ten tvoj moze byt naprd. Rovnako ale moze byt odpaleny CPU alebo doska alebo blbo BIOS.

Může být vadná deska a cpát do procesoru větší napětí ale pravděpodobnější je chyba chlazení.
Jakej je tam chladič ? Původní boxovanej ? Dělal si s tím něco (rozdělával,převážel,odmontoval chladič?).
To že box intel chladič nesedí -je blbě nasazenej nepoznáš - ale "samo" se to snad nemá šanci stít. A nehádej se vím to.