Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zase u zdroje - mám problém s napětím na USB výstupech

Po připojení tohoto zdroje k základním deskám (Gigabyte, Abit )mám problém s napětím na USB výstupech. 2,5 palcové disky se mi vůbec nerozběhnou nebo běží s problémy (obvykle hlášení o tom, že mají být zformátovány ). S jinými zdroji problém nemám. Jiné zdroje mi spolupracují s těmito deskami bez potíží. Zdroj jsem neúspěšně reklamoval.

Toto je připomínka jednoho z lidí na czc.cz mohlo by se mi to taky stát nebo je fakt ten že jeho trafo bylo prostě rozbité?

Zdroj s komentářem: http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PEFB03C1EE636 27F8C12574FE006FFD01.html?ansid=96

Deska: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8277 3

Změna předmětu, původně: Zase u zdroje. Ještě žes nenapsal "u Prazdroje" :-) (LaKr)
Zmena kategórie, pôvodne: Pripomienky (los)

Co to meleš za blbosti.

USB nie je určený na to aby dodával aj výkonové napájanie, je tam limit odberu 500 mA. Ak nejaká doska je "štedrejšia" a bez chybovej hlášky alebo zapnutia obmedzenia dodávaného prúdu, dodá viac, je to vec mimo špecifikácii. 2,5 palcové disky určite majú počas rozbehu viac ako spomínaných 500 mA. Počas prechádzky to poklesne no ak je disk aktívny tak špičky odberu zase tých 500 mA prekračujú. 2,5" disk nemáš čo napájať z USB portu. Nie ja na to určený . Basta

Zdroj problém nespôsobuje teda určite.

Jediná teoreticky, vlastnosť zdroja a nespolupráce s USB portami by sa mohla týkať napájania USB portov v režime vypnutého počítača, tam by šlo prípadne niečo riešiť reklamáciou

specifikace pro usb je 500mA, za ním má zasáhnout proudové omezení na základní desce - zdroj jsi reklamoval zbytečně.
výrobci 2.5" disků hřeší na jistou mez co si výrobci základních desek nechávají jako rezervu, protože pro rozběh potřebují špičkový proud mnohem větší, např. 800mA.
každý ohm odporu kabelu vadí, proto se pro externí disky používají kvalitnější / silnější, a často mají zdvojený napájecí usb do dvou konektorů.
(právě kvůli tomu, ať přenosný disk 100% připojím k jakémukoli pc nebo notebooku, jsem si koupil 1.8" typ s nižším odběrem)
dá se předpokládat, že při příštím pokusu nebudeš mít smůlu na základní desku.