Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde spustit CD, DVD

Při vložení jakéhokoliv CD nebo DVD do mechaniky a následném potvrzení pro otevření či spuštění souboru .exe se po chvíli restartuje PC. Otevřu-li ještě před restartem průzkumníka, nejsou v něm harddisky, jakoby zmizí. Při nastavení v Biosu, aby se bootovalo z CD ROM a vložení DVD s Windows se disk normálně načte, dám "opravit" a vše jakoby funguje a je v pořádku. Při zpětném nastavení Biosu a bootování z harddisku se vše opakuje. Spouštím-li DVD, po chvíli se PC samočinně restartuje a zmizí harddisk jakoby ze systému. Musím provést restart natvrdo tlačítkem na předním panelu.. Zkusil jsem DVD odebrat ze systému ve správci zařízení a znovu nainstalovat s potřebnými ovladači, bezvýsledně. Zkusil jsem PC spustit v nouzovém režimu, vše je stejné. Už si nevím rady. Poraďte prosím.

podívat se do správce zařízení na
jednotky DVD neboCD-ROM
řadiče IDE ATA/atapi jestli zde není označen nějáký hardwrový konflikt nebo nějáká chyba /žlutý vzkřičník ,X včerveném kroužku/ pokud ano odinstalujte je a restartujte PC, před tim je zalohujte nebo uložte na pevný disk -opět jej naistalujte
Pokud istalace se nezdaří automaticky, Ovladací Panely -Přidat hardwer dále se nechte vést průvodcem instalací.
jestli že to nepomůže asi bude pravděpodobné přeinstalovat Windows.

Praý alt +Ctrl+Del ve správcí úloh se podívat co tak vztěžuje CPU a pamět
Spouštím-li DVD, po chvíli se PC samočinně restartuje a zmizí harddisk jakoby ze systému. můžete ješte tuto větu více posat nebo vložit screen té události
skontrolujte teplotu procesoru grafické karty nebo i vizuálně jestli se PC dostatečně chladí zda nejsou zanešené větrací otvory.