Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aparatúra na ozvučenie telocvične

Dobrý podvečer,
zháňam pre školu novú ozvučovaciu aparatúru na ozvučenie telocvične (vianočné vystúpenia atď). Doteraz sme používali HiFi systém Sony LBT-XB60, no tá veža už začína byť nespoľahlivá a hraje aj dosť slabo...
Tak by som potreboval poradiť čo kúpiť - či zosilňovač, a ten pripojiť na notebook, alebo nejaký CD prehrávač (napr. Pioneer CDJ séria) a k tomu aj zosilňovač, alebo niečo podobné ako sme mali doteraz? Telocvičňa má rozmery 20x30 metrov čiže treba počítať aj s dostatočným výkonom...
Cena zatiaľ nie je podstatná, no samozrejme aby to nestálo nejaké astronomické sumy :-)
Ďakujem za rady :-)

100% je to jen napsany, ale to je problem skoro vsech vyrobku. Lzou az se jim od huby prasi. To ale zadny obycejny clovek samozrejme nevi. Ja to do nedavna taky netusil. Dnes mam doma neco, kde se pise 180W a pak neco, co ma skutecnych par W, od 240-400W. Kdyz to pustim vedle sebe, je to jak zabka kunkalka vedle revu tyranosaura.

No to vyjde nastejno. Podívej se zezadu na štítek té veže a zjisti příkon a uvidíš, kolik to má. Tipuju, že to má tak 2 x 30W.
Do tělocvičny sežeň nějaký bedny a zesik okolo 2 x 60W a více, v bazaru určitě něco bude, případně na Aukru, tam je toho taky hafo. Pokud vyhověl jako zdroj signálu notebook, postačí i nadále.

No, řídit se názorem tlachala na fóru? Budiž. Ten člověk vychvaluje zesilovače Sony ES; sám jeden mám (TA-F570ES). Do pěti minut ti najdu fórum, kde bude jiný tlachal psát, že není větší ksindl než Sony... Vypovídací hodnota podobných výstřelů je nula. Takže asi tak.
Samozřejmě - ten Denon je spíše levnější a na konstrukci to znát pochopitelně je. Nepočítám, že při provozu v tělocvičně budete chtít při poslechu odhalovat jemné nuance a barvy zvuku. Prostě potřebuješ, aby to hrálo, což toto hrát bude.

Nic proti tobe, ale kdyz to vezmes objektivne, tak ses pro nej uplne stejnej tlachal na foru jako tam ten. To by pak nemohl verit nicemu a nikomu. Jak by poznal, ze prave tam jsou tlachalove a tady ne? Navic autor dotazu nema prave dobrou zkusenost s Denonem, jak tam psal, takze uz jsou dva. Tim nechci nic rikat proti denonu, ale logicky to z toho vyplyva.

Už som z toho zúfalý, toľko je tých zosilňovačov... Ten sa mi zapáčil tak dúfam že bude dobrý, a vlastne, aj keby bol ten zvuk špičkový, v telocvični asi aj tak nevynikne... Snáď to nebude až tak zlé :-D No dôležitý je ten výkon, bude to stačiť?

Bráno objektivně bych se spíše než po fórech porozhlédl po testech, recenzích a tak.
To, že je Denon spíše nadprůměr mohu soudit jednak z někdejší četby specializovaných časopisů (S&V, HiFi, později Audio) a z vlastní zkušenosti. Komponenty Denon jsem měl skoro 10 let (receiver a CD, navíc nejnižší modely) a byl jsem s nimi spokojený. Porucha nebo reklamace se nekonala. Nedávno byly nahrazeny staršími, leč minimálně o dvě třídy lepšími a za pár korun - dnes je zkrátka stereo out.

autor dotazu nema prave dobrou zkusenost s Denonem

To mi asi něco uniklo, co jsem pochopil, tak to pouze někde četl.