Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání CPU - nVidia nForce 3

Dobrý den, mam problem s prehrivanim pocitace. Konkretne deska. Zpomaluje to cely pc. Pridavam namerene teploty chvili po startu pocitace - k tomu snad neni co dodat.

Hardware monitor NVIDIA nVIDIA-nForce3 Pro
Temperature 0 85°C (184°F) [0x55] (CPU)
Temperature 2 33°C (91°F) [0x21] (Mainboard)

Ztrácim se v tom. nVidia nForce3 je moje zaklad. deska? Ta hlásí CPU teplotu 85 C, mainboard 35 C.
Procesor a vse ostatni bezi na 30-40 C. Pocitac jsem celej vyluxoval, vycistil od prachu, zkontroloval vsechny uchyty, ale stale nic.

otevřít dekl. zkontrolovat jestli se točí ventilátory, šáhnout na chladič procesoru rukou. napsat výsledek.
dlouhodobé provozování se zaseklým ventilátorem může znamenat smrt u starších cpu...