Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI zvuk

Zdravím,
takže problém je v tom,že jsem si pořídil TV LG 37LD450,s RGB + PC audio vstup(hned vedle vstupu HDMI) no a prostě zaboha nemůžu dostat k tomu Video signálu zvuk. Propojil jsem to klasicky jackem na jedné straně ze zvukovky , jackem na druhé straně do toho Audio IN, jenže to prostě nejde. Nejspíš je to asi tím,že ten jack ze zvukovky posílá anolagovej signál,jenže do vstupu(na zvukovce) SPDIF jack nejde, takže nevím kterej konektor by tam měl jako bejt ? Jinak prostě na tej televizi nejde nastavit,aby když běží video z HMDI,šel třeba zvuk z AV(že bych tam připojil klasicky ten analogovej)... tak co teď ? :(

ten "PC audio" vstup je analogovy, ziadne spdif.
TV ho pouzije vtedy ked mas video z toho prislusneho HDMI vstupu, resp. si to musis v TV prepnut na patricny vstup ked pouzivas HDMI, vid navod k TV. Cez co mas pripojeny obraz?
Strcil si zvuk do spravneho jacku v PC? (over si reprobednami alebo sluchatkami ze z toho jacku v PC vychadza nejaky zvuk)

Jj zvuk tam jde, protože, když tam hodím redukci na CINCHE a zapojím je do AVčka,tak zvuk normálně bez obrazu jede,takže zvukovka to tam normálně posílá, ale prostě když ten jack dám do AUDIO in, tak zvuk prostě nejde i když obraz běží přes HDMI v pohodě :o/, (Obraz mám DVI>HDMI). Nastavení televize jsem prolezl, křížem krážem,tam nic takovýho není :(

Tu riesia to iste, nechapem ze si niekto kupi LG
http://www.avforums.com/forums/lg-forum/904726-lg- 32lg3000-dvi-rgb-audio-input.html
S VGA to ide normalne.
S HDMI im to ide len nejak ked zmodifikovali identifikaciu monitora (co neodporucam kvoli zaruke je to zasah do monitora) alebo ked restartuju PC so zastrcenym HDMI apod, skus v tom audiojacku externe bedne vtedy ked prehravas nejaky film a teda ked HDMI je aktivne, vtedy ti prehravajuci program v PC moze zacat posielat zvuk niekam inam.

Odnes to reklamovat a zober si normalny TV, napr. sony alebo philips.

Aha takze nemodifikovali EDID monitora ale len Nvidia ovladacov, ptz nvidia posiela prazdne audio cez HDMI a ta TV proste prehrava prazdne audio. Skus najnovsie ovladace grafiky z nvidia.com mozno to uz zmenili.

Alebo ak to furt nepojde tak potom treba rucne zmodifikovat ovladace nvidie, pred instalaciou

There's a way you can configure the NVidia driver (prior to installing it) to override/ignore that it 'discovers' an HDMI connection, and thus NOT send the digital audio signal through the DVI connector (obviously requires that you can and DO use an external analog audio cable). This solves the problem for those of us with HDTV's that auto-sense HDMI/analog audio (mine's an Olevia 237T) and have nVidia graphics (mine's an HTPC based on a 7100/630i motherboard w/integrated graphics). I found this originally at http://forums.nvidia.com/index.php?s...=&#entry330 319 - although it was being used for a different purpose - but I can certainly vouch that it works!

Here are the steps in full (rewritten by me)... You need to have your PC hooked up to your TV, so the EDID discoverer can get your display's ID code:

1. Get Phoenix EDID Designer, (329441), unzip and run the exe (no install reqd)
2. Click Tools->Extract registry EDID, then double click the line for your TV/monitor in the popup
3. Click Tools->Byte viewer, and note down the values in row 00, columns 08-0B (4 bytes)
4. Start the installation of the latest Nvidia drivers and cancel out once the files are extracted
6. Open the file "nv_disp.inf" in a text editor. By default for the current drivers this is in C:\NVIDIA\...\169.21
7. Scroll down to the section [nv_SoftwareDeviceSettings], add the following line there, replacing the "XX" values below with the 4 values noted in step 3:

HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, XX,XX,XX,XX,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

(In my case the TV code was SYN 0043, the four values being: 4F,2E,43,00 )

4. Uninstall your current drivers and reboot
5. Install the modified drivers by running the previously extracted setup.exe. By default for the current drivers, this is in C:\NVIDIA\...\169.21. You'll get a warning about the driver not being signed because of the modified inf. Just press OK.

(End quote)

Thanks ZetaVu.

Prelozim ti to (tie cisla boli poprehadzovane uz v originalnom anglickom texte, postupujes ale od vrchu naspodok)

1. Stiahni Phoenix EDID Designer, (329441), rozzipuj a spust exe

2. klikni Tools->Extract registry EDID, potom dvojklik na riadok kde je tvoja TV

3. klikni Tools->Byte viewer, a zapis si hodnoty v riadku (row) 00, stlpci 08-0B (4 byty)

4. Spust instalaciu poslednych Nvidia driverov a zrus (cancel)potom ako skonci rozbalovanie suborov

6. otvor subor "nv_disp.inf" v textovom editore (napr. poznamkovy blok, notepad.exe). Subor by mal byt v C:\NVIDIA\...\169.21

7. najdi tam sekciu [nv_SoftwareDeviceSettings] (pozn.blok ma v menu aj funkciu hladat), pridaj tam nasledujuci riadok, pricom "XX" zamenis za hodnoty ktore si si poznacil v kroku 3:

HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, XX,XX,XX,XX,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

4. odinstaluj tvoje terajsie nvidia ovladace (pridat/ubrat programy) a restartuj Windows

5. nainstaluj tie modifikovane ovladace spustenim setup.exe z C:\NVIDIA\...\169.21
Pri varovani ze ovladac neni podpisany potvrdis ze ano chces ho aj napriek tomu nainstalovat.

Ked mas s niecim z toho problem tak napis jaky problem.

Este predtym modifikovanim ovladaca, ak ma tvoja grafika dva DVI vystupy tak mozes skusit ten druhy vystup, moze to byt rozdiel (jeden z DVI vystupov moze brat ovladac ako HDMI vystup a drbe tem nejaky prazdny zvuk). Pripadne by som si pozrel tu grafiku poriadne ze ci na nej neni nejaky audio-in vstup, ze by si to prepojil so zvukovkou vnutri PC, a mal by si zvuk cez DVI resp. HDMI.