Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání CPU - AMD Athlon 2

Přehřívá se mi podle HWMonitoru CPU, kde ukazuje 85C. Pocitac mi jede uz opravdu pomalu, takze to nejaka pravda bude. Ostatni monitorujici programy mi ale CPU ukazuji na 35 - 40 C. Vetrak se na procesoru toci a zelezo pod nim, asi chladic, je chladny, neni nijak horky.
Jediny co je horky, je dalsi "zelezo", ktere nevim co konkretne je, nachazi se taky na procesoru.
Luxoval jsem celej pocitac, cistil prach, ale nepomohlo. Nijak se nekejvou soucastky ani nejsou spatne zasazeny.

Zacalo to cca pred 3-4 mesici, sestavovali ho v servisu znameho. Nikdy jsme s nimi nemeli problem. Samozrejme se chladic moch nejak soupnout za tu dobu a ted zlobi. Kazdopadne bych potreboval abyste mi rekli, co je to "zelezo" pod vetrakem, oznacene na obrazcich ,jelikoz to je to, co je hrozne horke. Ma to jen takove dva srouby ale jinak zadny vyvod.

http://img521.imageshack.us/img521/822/imag0028j.j pg
http://img408.imageshack.us/img408/8093/imag0027a. jpg
http://img405.imageshack.us/img405/5963/imag0026z. jpg

Na imag0027a.jpg je pod chladičem severní můstek. 85°C je už hodně, ale ničemu jinému než setupu biosu bych nevěřil. Koukni se tam. Taky můžeš ten chladič ofukovat nějakým ventilátorem a pozorovat, jestli se pc zrychlí. Podle mě nepravděpodobné. A jinak co je to za desku? Jestli má čipset nForce, tak ty topí opravdu hodně.

To není železo, ale hliníkový chladič.
A to co je horký, tak to je chladič chipsetu, může to způsobovat problémy. Ale jak vidím, tak máš VELMI MIZERNĚ chlazenou bednu, chybí ti ventilátor na zadní stranu bedny, takže se ti teplej vzduch drží uvnitř a logicky se to přehřívá.
Namontuj větrák na zadní stěnu, máš tam na to dokonce dvě pozice na montáž, i když by bylo lepší napřed ty plechový lamely vystříhat a teprve pak osadit větrákem.