Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MkvMerge

Při zakázání komprese a vyjmutí titulků z mkv souboru se sníží Overall bit rate o 1 Kbps, jsou to právě ty titulky, které zabírají cca tu jednu jednotku v datovém toku?

Druhá otázka se týká součtu bit ratů videa a zvuku, například pokud má video 2486, audio 448, dohromady to má 2486+448 = 2934, v informacích je ale 2935, takže mě napadá, nemá bit rate desetinná místa, která nakonec zaokrouhlí a i v tomto případě to dělá tu jednu jednotku (zaokrouhleně) navíc?

Děkuji

Teoreticky by tych 192 malo byt 192 presne, ale u videi tusim kvoli nejakym chybam z minulosti to je trochu skreslene (skorigovane) ta rychlost, virtualdub ma na to aj tusim nejake zaskrtavatko. Keby to nebolo skorigovane tak sa ti na konci filmu rozchadza zvuk a video o sekundu apod.
BTW. a to bitrate videa tiez neni uplne presne, kodovaci algoritmus nekoduje na nejake bitrate presne ale len priblizne (ptz jednoducha scena potrebuje menej dat ako zlozitejsia scena tak to robi tak aby to na konci priblizne sedelo).

K tym titulkom ano niektore programy mozu overall bitrate ratat ako CELKOVA VELKOST SUBORU / cas, takze su v tom overall zaratane aj titulky aj vsetky hlavicky dat atd. Zavisi od toho jak to bitrate ten program rata. Je to len vypoccitana hodnota, to overal bitrate neni nikde v subore zapisane (IMHO)