Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyčištění multimediální klávesnice

Chicony - KU 0108

Po 5 letech už jsou klávesy z vrchu špinavé,chci to celé rozebrat a klávesy odmočit v mýdlové vodě.

Vespod je 11 křížových šroubků,s tím vším si poradím.

Dotaz :
Je nějaký špek,na který je třeba dávat si pozor ?

když jsem tu včera viděl ten příspěvek, hned mě to inspirovalo k umytí 2 klávesnic - v práci to 1x za rok dělám pro relax.
u první jsem se zbytečně zdržoval čistěním kláves zubním kartáčkem, na druhou už jsem rovnou vzal silonový "ryžák". obě se doteď suší tak nevím jak jsem uspěl :)

jedna technická - černá klávesnice se pod vodou čistí blbě, na mokré není vidět co už je čisté - tam v každém případě použít nějaký ten sajrajt ve spreji co se prodávají na pc techniku.

Přidávám se k Brtníkovi. Opatrně rozebrat, vyndat z toho střeva a dát stranou, zbytek sprchuju a pucuju mejdlem a štětcem. Tisíce spokojených zákazníků...
Po bodové kůře s uchošťourama, která zabere mnohem víc člověkohodin, se vždycky odněkud při manipulaci sypaly další a další drobky. Tekoucí voda a mýdlo je ultimativní řešení. Jen to pak nechat dostatečně dlouho vyschnout (přes noc, ne na radiátoru).