Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zavadec windows 7

Zdravim, chci opravit zavadec systemu Windows 7 ale kdyz vlozim CD do mechaniky a necham nabootovat tak me to hodi rovnou na instalaci a nenabidne mi to Repair menu:-( nevite jak na to? chtel jsem si udelat dualboot ale nevim proc mi to dela tuhle chybu:-(diky za dopoved

1.Vyberte z počítača všetky diskety, disky CD a DVD a potom počítač reštartujte pomocou tlačidla napájania počítača.

2.Vykonajte jednu z nasledujúcich možností:

*Ak má počítač nainštalovaný len jeden operačný systém, pri reštartovaní počítača stlačte kláves F8 a podržte ho stlačený. Kláves F8 musíte stlačiť predtým, než sa zobrazí logo systému Windows. Ak sa zobrazí logo systému Windows, musíte počkať, kým sa nezobrazí obrazovka na prihlásenie do systému Windows, a potom počítač vypnúť alebo reštartovať.

*Ak má počítač nainštalovaných viac operačných systémov, pomocou šípok vyberte operačný systém, ktorý chcete opraviť, a potom stlačte a podržte stlačený kláves F8.

3.Na obrazovke Rozšírené možnosti spúšťania systému zvýraznite pomocou kurzorových klávesov položku Oprava počítača a stlačte kláves Enter. (Ak položka Oprava počítača nie je v zozname uvedená ako jedna z možností, počítač nezahŕňa predinštalované možnosti obnovenia alebo ich vypol správca siete.)

4.Vyberte rozloženie klávesnice a kliknite na položku Ďalej.

5.V ponuke Možnosti obnovenia systému otvorte nástroj kliknutím naň.

Tebe nefunguje nápoveda vo Win ??? Alebo si nevieš otvoriť pomocníka vo svojom OS ???

Ked to instalacne DVD neponuka opravu tak mas inu verziu instalacneho DVD ako je nainstalovane Windows na disku. Potom sa neda nic opravovat ked to je ina verzia.

Co sa tyka toho F8, tak v tej ponuke je aspon polozka nieco ako opravit bootovanie tusim vzdy. Tak si to tam pozri poriadne. Alebo si tam po F8 vyber konzolu pre zotavenie a tam si oprav co chces rucne.

Mohol by si sem napisat aspon ze jake polozky mas po zmacknuti F8, nech tu nevedieme monolog jak blbi.

Prepisuji cele menu:
Stav nouze
Stav nouze s praci v siti
Stav nouze se systemem MS-DOS
pri zavedeni povolit prihlaseni
Zapnout rezim VGA)
Posledni znama funkcni konfigurace
Obnoveni adresarove sluzby
rezim ladeni
zakazat automaticke restartovani
spustit system beznym zpusobem
Restartovat
Zpet k vyberu operacniho systemu

Ted tam mam tedy funkcni XP, ale nevim jak do toho narvat ten zavadec 7, a CD W7 to je, v XP se mi 64bit nespusti, ale kdyz bootuju tak to jde, najede logo, vyberu jazyk ale pak to po me chce vybrat disk na nainstalovani W.

A mas tam na vyber nejake operacne systemy predtym?

Ked si cez tie Win7 nainstalil XP tak ano dosral si zavadzac. Instaloval si tie WinXp na novy diskovy oddiel? Lebo ak nie tak si tie Win7 prepisal a uz ziadne Win7 nemas.

Ak si Xp instaloval na novy oddiel, tak to DVD Win7 urcite ponukne opravu (ak je to DVD z ktoreho boli instalovane tie tvoje Win7)

Kdysi jsem ty W7 instaloval z flashky, tentokrat je instaluju z DVD, ktere jsem si vypalil. XP jsem instaloval na novy oddil ktery byl zformatovany, ale zavadejici soubory se nejspi nacpali do oddilu s Win 7, na disku vidim win 7 i win XP, v boot.ini jsem si vytvoril na bootovani windows XP a windows 7, XP jsem nastavil jako partition 2 a na disk D, win 7 jsem nastavil partition 1 a disk C, pokud chci spustit 7 tak mi to napise neco s ntoskrnl.exe, ze je poskozeny nebo neni.

Tak si vtedy instaloval z flashky inu verziu (iny jazyk alebo ne ultimate alebo ne 64bit alebo co).

P.S. dufam ze tie Windows7 vidis na inom oddieli ako XP.
A skus nastavit vsetko tak jak bolo po instalacii XP, nepridavaj nic rucne do boot.ini, Windows7 sa nedaju spustat z boot.ini. Daj vsetko co si menil rucne do povodneho stavu. A skus nastavit aktivny oddiel na ten prvy ak ti to prehodilo na druhy.