Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze nainstalovat antispyware

Zdravím.
Mám problém, nejde mi nainstalovat SuperAntiSpyware, při rozkliknutí se nic neděje, zkoušeno na jiným počítači a bez problému.

Nejde ani velmi chválený Spybot - Search & Destroy, do instalace se už dostanu, navolim cestu a co chci nainstalovat, ale jakmile dám Instalovat, vyskočí hláška: Error sending request. Nelze rozpoznat název nebo adresu serveru.

Nevíte co s tím? SuperAntiSpyware mi dřív do počítače normálně šel, podezřívám nějaký vir, nebo cosi, protože se počítač celkově chová divně, respektive prohlížeč.

Tak jsem stáhl portable verzi a skenuji.

Mám XP Pro, restriktivní firewall? Češtinu umím, ale ne na odborné úrovni, jakože omezující? Firewall mám skoro pořád vypnutý, k vůli multiplayer hrám (nebijte mě :-D).

NOD našel nějakého Kryptika a SAS našel Trojan.Agent/Gen a Trojan.DNS-Changer, ale to nechám na jiný téma.

Tak SAS a NOD se zatím krásně doplňují, SAS odkryl nějaký adware Adware.Vundo/Variant (3x), dále tu tedy je Trojan.Agent/Gen (10x) a Trojan.DNS-Changer (6x). Toť vše.

Ještě, že jsem sehnal tu portable verzi, jsem hlupák, že mě to nenapadlo dříve. NOD půlku nemohl najít.

Úspěšně odstraněno a provedeno dalších několik testů, jistota je jistota. Vyřešeno a díky.

Jeden z těch virů prachsprostě blokoval instalace jakýkoliv antispyware a jeden vir mi otvíral náhodně reklamní stránky na netu (adware), to už taky zmizelo, teď všechno šlape.