Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje RAM - nenabiha PC

CPU Pentium 4 Northwood 2.8 GHz
MB Fujitsu-Siemens D1561
GF MSI GeForce FX5200 128MB
Zdroj 400W

V PC jsem mel 2x256 DDR 400MHz RAM fungujici v dual channel. Po pridani dalsi 256MB RAM DDR 400MHz mi nenabiha PC (nenajede deska). Zvlastni je, ze funguji vsechny 3 RAM. PC mi funguje s jakoukoli kombinaci dvou RAM. At dam treti RAM kam chci, PC nenabiha. Navic jsou vsechny 4 DIMM DDR sloty funkcni, s podporou az 4GB RAM. Je mozne, ze to zpusobuje dual channel a po pridani ctvrte RAM PC nabehne? Nebo cim to muze byt?

Opakujem sa pozrel si si manuál ???

You may only use unbuffered 2,5 V memory modules. Buffered memory modules are not
supported. DDR-DIMM memory modules must meet the PC2100, PC2700 or PC3200
specification.
The mainboard has two memory channels (channel A and channel B) with two slots each
(slot 1 and 3 or slot 2 and 4).
The maximum system performance is available when identical memory modules (same
order number, same manufacturer, same size, memory density) are used in a memory
slot 1 and 2 or memory slot 3 and 4.

Aké RAMKY máš? Rovnaký výrobca, časovanie atď... Sem aspoň napíš parametre aké sú pôvodné RAMKY a tá nová čo si doplnil :!:

Manual jsem cetl nez jsem sem psal - vsechny 3 unbuffered
ta pridana 2.5-3-3-8
ta co funguje s obema 3.0-3-3-8
ta co nejede s pridanou 3.0-4-4-8
kdyz zapojim tu pridanou s tou co s ni funguje tak deska nastavi cl 2.5 ale snizi frekvenci, protoze ta starsi umi cl 2.5 jen na nizsi frekvenci

A sme doma... Aspoň rovnaký výrobca ?
Inak to bude "boj" kým ich spolu vôbec ak vôbec rozchodíš - iné časovanie, frekvencia...
Rýchlejšie a bez nervov bude zrejme pri starých DDR buď nastaviť v BIOSE natvrdo nižšiu frekvenciu a časovanie, prípadne kúpiť 2 rovnaké moduly, alebo sa na to
vykašli - je to marný boj...