Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi router

Dobrý den,
sestra si teď kupovala notebook a chtěli jsme ji k vánocům koupit Wi-Fi, ale kupujeme to dříve, tak jsem hledal na netu nějáký router a našel jsem D-Link DIR-600. Máme připojení s rychlsotí 5Mb/s, ale budou nám to zrychlovat na 15Mb/s. Proto se ptám, jestli dojde k nějákému výraznému spomalení, jelikož mi pár lidí říkalo, že jo, tak nevím, jestli mám zůstat u té firmy co mám teď, kde je max. rychlost 15Mb/s přes optické kabely, nebo přejít k jiné, která má 30Mb/s taky přes optické kabely, což bych moc rád, ale matka to nechce platit.

Předem dekuji za odpovědi

Omluva se přijímá. Cvič s mečem ]:). Doporučuju TP-L 841-čku, kterážto (ač nedisponuje gigovým switchem, pro který nejspíš stejně nemáš CAT6 kabeláž) tvé požadavky splní dokonale. Narozdíl od Touchwooda se nedomnívám, že je DD-WRT výhrou - 520-ku Asus mi to uvedlo do stavu mrtvého kocoura.

technická: na gigabit stačí cat5e ;-) (sice rezerva šířky pásma je už relativně malá, nicméně na domácí rozvody o délkách řádově desítek metrů to stačí více než bohatě).

BTW, DD-WRT bych z ničeho nevinil, většinou je za problémem napájení (nekvalitní zdroje neschopné "udržet" parametry na sekundáru při kolísajícím vstupním napětí)

připojení na internet se nezpomalí, pokud má router dostatečnou průchodnost wan-lan.
pokud si kopírujete filmy mezi domácími pc (lan-lan), pak přenos přes wifi není nejrychlejší - zvláště když ses tak zahleděl do routeru se starší normou 802.11g - a dnešní notebuky už často umí "n"-normu.
nahoře jsi přece dostal 2 tipy, co máš proti nim?