Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozdělením disku

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit ohledně rozdělení disku. Udělal jsem takovou blbost a to že jsem na svůj disk (1TB samsung spinpoint F3), nahrál veškeré věci jako jsou fotky, filmy, hry a podobně. Mno a zapoměl jsem na to že až mi jednoho krásného dne windows vypoví službu a nebo chytnu vir tak přijdu o veškeré data.. Problémem ale zůstává fakt že ten disk je tak z poloviny zaplněn a nedisponuji dalším diskem a nebo vypalovací mechanikou. A tak se ptám jestli jde nějak rozdělit disk tzv. za běhu přes nějaký prográmek. Děkuji.

OMG nedrb do toho ziadnym rozdelovacom, lebo to este viac rozdrbes. Kde presne su tie data? Na C: v documents and settings alebo kde?
Idealne je mat aj nejaky EXTERNY DISK na zalohy, ked nemas tak si nejaky kup, a v tomto pripade mozes nabootovat z CD s live linuxom (knoppix alebo ubuntu) a prekopirovat si data z interneho disku na externy, a potom s internym mozes robit co chces. Alebo si mozes tie data v linuxe aj vypalit na DVD-R apod.

Druha moznost je spustit z instalacneho CD len OPRAVNU instalaciu Windows, to data nemaze.
Tretia moznost je zvolit novu instalaciu Windows, ale po vybere oddielu zvolit aby NEformatoval (t.j. da ti tam na vyber formatovanie quick, normal, to NEzvolis, ale zvolis si ze nech necha filesystem tak jak je. Je to trochu riskantne lebo ked sa tam preklepnes tak to sformatuje. Ale snad vies co mackas.

BTW. akymkolvek sposobom to rozbehas tak si konecne zacni zalohovat data niekam mimo PC.

Ano přesně tak :) já jsem se chtěl jenom poradit jestli by nebylo na škodu prostě rozdělit nějak ten disk .. abych v budoucnu neměl problém.. Je mi jasné že záloha je ta nejlepší volba ale nedisponuji penězma na externí disk tak jsem to chtěl vyřešit takhle když už mám tak velkej disk tak jestli to nerozdělit nějak na C: a D: abych pak při formátu mohl mít na jednom partitionu prostě data forever.. Každopádně díky za rady

Aha.
Ak mas Vista alebo Windows7 tak to vedia priamo v sprave diskov (pravy klik na tentopocotac - spravovat). a u oddielu si das zmensit. Potom vytvoris 2.oddiel.

Riziko je tam stale nejake, aj pri tom zmensovani. Ale nemalo by to posrat.
Ale kazdy disk moze zdochnut kedykolvek bez varovania, tak ked su tie fotky aspon trochu dolezite tak si ich zalohuj aj niekam inam.

Windows 7 ultimate mám na počítači nainstalovaný takže jednoduše bez ztráty dat to provedu takhle jak jsi mi popsal ? Děkuji moc mi to pomohlo .. Nemám rád nějaké složité programy které víc uškodí než pomůžou ..