Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Boot error"

Prosim vás, mám problém s instalací Ubuntu na desktop(specifikace podle mě netřeba udávat) Chci tam nahodit ubuntu místo Windows, jenže mám problém s bootovánim z instalačního cd/usb. Nejdřív jsem se o to pokoušel z cd-čka, v tom případě jsem se sice dostal k základnímu menu(vyzkoušet ubuntu, naistalovat ubuntu, etc.), ale po zvolení jakýkoliv z možností se zobrazí ubuntu logo a nic se neděje (mechanika ani HDD nepracujou).
Když jsem vytvořil spouštěcí disk z usb flashky přes unetbootin a nastavil v biosu automatickej boot z usb a v pořadí boot devices jsem dal usb na první místo, nedostalo se mi ničeho jinýho než pouhýho "boot error".

Z toho cd jsem už ubuntu instaloval, takže to je v pořádku, bios jsem aktualizoval, takže vážně nevim, co by to mohlo být. Na netu jsem našel dost lidí s podobnym problémem, ale ve většine případů nebylo zřejmý, jak to vyřešili, a nebo jsem tomu, jak to vyřešili, nerozumel.)

linuxy mivaj kontrolu cd pred startem instalace, takze muzes zkontrolovat jestli je OK. zkusil bych nove ubuntu 10.10 z cd, usb flashka muze mit nejaky jiny problem.
(nebo nech na PC Windows a Ubuntu nainstaluj jen pres nejaky Virtualbox - dle me to je nejrozumnejsi, az te to prestane bavit, tak to maznes a neusis znovu instalovat Windows.) :-D