Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přerozdělení disků a jejich formátování

Prosím o radu.
Chtěl bych si přeinstalovat svoje PC, ale nejdříve bych chtěl přerozděli 160 GB disk. V současné době je jeho rozdělení je C:-13,9 GB, D:-135GB. Disk D mám prázdný a zformátovaný. Chtěl bych tyto disky přerozdělit v poměru 40 GB na 120 GB.
Po odstranění oddílu D: nevím, jak prázný oddíl přiřadit k disku C:, abych je mohl poté opět rozdělit.

Dalším problémem je, že nevím, jak disk C: zformátovat. Přes příkazový řádek mi to nejde ("Jednotku nelze zamknout. Systém je používán.").

Abych se po instalaci nových XPček nemusel zdržovat s instalací ovladačů, archivoval jsem současné programem DriverMax. (PC je 6 let starý)
Díky za rady.

Tak instalace je hotova. Jenom mi nešel vymazat oddíl C:, tak jsem hodil nový systém na prázdný D: s tím, že C: poté smažu (nejde!).
Při najíždění windows se mě to ptá, který windows chci spustit (mám tam dva systémy - na C: ten starší). Jak smazat tuto nabídku, aby mi to spouštělo přímo novější okna?

Další dotaz: Jak najít aktuální ovladače k zařízením v PC? (všichni říkáte, že ideální jsou aktuální ovladače, ale jak je mám sehnat, když přesně nevím, co mám v PC (malý problém) ale hlavně kde je najít (stránky výrobců jsou tak složitý a nepřehledný). Který zařízení je zapotřebí opatřit ovladači ? (deska, procesor, grafika...

Clovece oddiel ide sformatovat vzdy v instalatore Windows, pisal som to uz vyssie. Ziadne "nešel" tam neexistuje.

Disk C: nemozes zrusit pretoze tam su subory potrebne pre start. Mozes akurat vymazat na nom vsetky zlozky.
Nabidku si zrusis v ovl.panely - system (najdes si polozku o spustani systemu a tam sa da aj rucne editovat boot.ini aj nastavit 0sekund cakanie a aj prednastavenu volbu).
Idealne urobis ked spustit instalator znova a nainstalujes Windows na C: (a v instalatore po vybere oddielu zvolis ze ten oddiel chces formatovat na NTFS)

C: jsi neměl mazat, ale odstranit a vytvořit nový v požadované velikosti- ve vlkově odkazu je to i s obrázkem ( klávesou D)
http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem
http://pc.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zaklad ni-desky
Když napíšeš, co máš podle Everestu, nebo SIW http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/monitoring/siw/ , někdo se třeba slituje a navede tě přesně na ovladače.

Takže ovladač k základní desce je nainstalován (jen mě překvapilo, že to bylo za pár sekund). Grafická karta je také nainstalována.
Co dál?

Základní deska:
CPU typ AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
Název základní desky MSI K8N Neo4 Platinum (MS-7125) (4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)
Čipová sada základní desky nVIDIA nForce4 Ultra, AMD Hammer
Pracovní paměť 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS Typ Award (11/04/05)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
Komunikační porty (COM a LPT) Port tiskárny (LPT1)

Zobrazení:
Grafická karta nVIDIA GeForce 6600 PCI-E (Asus EN6600)
3D-akcelerátor nVIDIA GeForce 6600 PCI-E

Multimédia:
Zvuková karta Creative Audigy LS Audio Processor
Zvuková karta nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

Nosiče dat:
Ovladač IDE PCI Standardní dvoukanálový řadič IDE
Pružný disk Disketová jednotka
Pevný disk ST3160023A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Pevný disk USB DISK USB DISK USB Device (988 MB, USB)
Optická mechanika HL-DT-ST DVDRAM GSA-4120B (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:12x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
SMART-status pevného disku OK

Oddíly:
C: (NTFS) 14307 MB (6127 MB volných)
D: (NTFS) 138317 MB (135681 MB volných)
Kap.celkem 149.0 GB (138.5 GB volných)