Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabijení Notebooku

Ahoj všem

Mám takovej problém - po připojení do sítě mi notebook Acer aspire po cca 8sec. zatuhne a musím vytáhnou baterii , abych ho vůbec vypnul. Pokud-li běží na baterku tak běží jak má.
Zajímalo by mě jestli by šlo na konektory v NB ( od baterie ) připojit rovnou nějaký zdroj a NB by byl používán jako stolní PC ( stále pod proudem )??? . Nebo jestli je to blbost ???
Prostě že by obešel dobíjecí konektor.
Díky lajdalik

Ne.

Ale mozes skusit to pouzivat bez baterie a len na nabijacku strcenu normalne do konektora nabijacky. Tvoje zatuhavanie pravdepodobne neznamena vadny konektor, ale nieco rozdrbane vo Win (ovladace alebo powermanagement), alebo baterka naprd alebo zakl.doska notebooku (alebo EC firmware naprd)

System skus nainstalovat uplne nacisto vcetne formatovania oddielu. Tuhne to pocas instalacie? Ak nie tak je notebook OK a problem vznika az po instalacii Win tym ze tam nieco dodatocne blbe (napr. nejake naprd ovladace) nainstalujes alebo tam natiahnes vir (z USB alebo z D: apod). Ked to tuhne uz pri cistej instalacii tak OK je to HW problem, mozes ten NB reklamovat alebo vyhodit.

Ne nejde (resp. nemalo by to ist ak to Acer urobil aspon trochu normalne). Baterka musi s doskou komunikovat inac ju doska vobec nepripoji (aby sa zabranilo uplnemu vybitiu apod).

P.S. ale sak skusit si to mozes, az zistis ze ktore piny baterky su napajanie (napr. voltmetrom na baterke). A nesnaz sa nadrbat napatie na ziadne ine piny ako tie spravne, lebo ak zapojis 18V inde jak ma byt tak odpalis dosku uplne.