Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatok zdrojov

Od urciteho momentu (?) mam nejaky nedostatok zdrojov wo wimxp. Prejavuje sa to pri mazani alebo vyhladavani suborov. Napr. vymazanie adresara s podaresarni obsahujucimi cca 3000 suborov - po urcitej dobe zblbne GUI (zmizne menu, ramy okna, kontext. menu . . . v okne vyhladavania nezobrazi nazvy suborov . . . apod) s hlasenim K dokonceniu pozadovanej sluzby nieje k dispozicii dostatok zdrojov. Obdobne pri vyhladavani suboru . . . Ale nerobilo to . . . Swap aj na C aj D disku nastavuje system, volne miesto je, radovo GB. Operacna 2x2GB. Virus a pod. nieje -kontrola Avira a viry.cz . Ak sa sem uz dostanem, jedina pomoc - restart. Trosku na chvilku pomoze zavret nejake okna. Ale len docasne, napr. na ulozenie rozrobenej roboty. Kde moze byt problem?

problem je ten, ze ked to zblbne, tak uz na 9 pokusov z 10 neotvorim ani spravcu . . proste ziadne okno . . . ale co sa mi podarilo a co som si vsimol, procesov okolo 70 plus minus, tak vykon skoro nic :-), stranovaci subor tak 2-3 GB, fyzicka pamet k dispozicii tak 1,5 GB plus minus co si pametam

??? 4GB RAM a strankovaci subor 3GB? a len 1,5GB volne vo WinXP? To bud pouzivas nejake nenormalne zrave programy a 10 naraz, alebo ti nejaky proces zere RAM (alokuje a neuvolnuje). Ktory proces ma alokovane najvoac RAM? Pozeraj vtedy ked to funguje alebo otvor najprv spravcu a potom zacni mazat tie subory a sucasne v spravci sleduj co sa meni s RAM a o kolko.

P.S. je aj mozne ze v tej zlozke mas nejaky problem (napr. hardlink na nadradenu zlozku a sa to pri mazani vpodstate zacykli alebo co), skus aj kontrolu disku, t.j. prikaz chkdsk C: alebo D: alebo co to je za disk.

nezacykli, potom som siel na to cez prikazovy riadok, del adresar prepinace . . . niekedy zmazalo vela suborov - nestihal som pocitat, niekedy len 5, niekedy ani jeden a hned hlaska - nedostatok zdrojov . . . tak som pockal 10-20 sek a zopakoval prikaz, a zase zmazalo nejake subory . . no, robota na vecer :-) . . . ale nerobilo to.

To vies ze sa na to zajtra pozrem . . . spustim spravcu uloh a necham na liste, lenze . . . ak to zblbne, pochybujem ze to okno vykresli, aj ked bude program spusteny . . . ono totizto uplne zblbe to win gui . . . bud ani okno nevykresli, alebo len ramik a nie obsahh, alebo obsah bez ramiku . . . najkepsie je ked da okno nejakej akcie(potvrdenie napr.), to okno je prazdne a len vlavo tlacitko aj to bez popisu . .

Ale pozri sa aj ked to nezblbne ze co zere vela RAM. Teoreticky by si mohol aj skusit vypnut swap na vsetkych diskoch a restart Win, ci nahodou nezblbol swap. 2x2GB musi stacit pre WinXP aj vsetky programy ktore tam bezia na pozadi a este musi ostat 3GB volne :)

P.S: mohol by to byt teoreticky aj nejaky HW problem napr. s diskom, kablom k diksu, apod. Je to interny disk na SATA/PATA alebo externy USB?
nepridaval si v poslednej dobe nejaky HW do PC (externe do USB alebo interne PCI apod)?

1. nic som v poslednej dobe neinstaloval . . .
2. je to zdlhave s neistym vysledkom
3. z tychto dovodov sa mi javi schodnejsia cesta reinstalacie . . . .

este skusim pozret win update a chkdsk . . . teda naopak . . .

nainstalujem holy system a po kazdej instalacii resp po nejake davke budem skusat zmazat ten adresar . . . ako test a kontrolu a uvidim, diky

Nerozmyslaj uz co bolo v poslednej dobe, ale skus odpajat veci napr. z USB (a napr. interne karty mozes vypnut v spravci zariadeni - pravy klik zakazat, to je potom akokeby to tam nebolo), a odinstalovat napr. antiviraky, ptz nieco (HW) moze byt aj vadne alebo antivirak sa aktualizuje automaticky a aktualizacia je tiez "nieco nove v poslednej dobe". A antivirak sa aj drbe do suborov t.j. to by sedelo keby blbol antivir apod.

Postupne odinstalovavanie je jednoduchsie ako instalovat a nastavovat vsetko nanovo (to mozes potom urobit nakoniec ked nenajdes pricinu odinstalovavanim).

nejaky je, ale ten je snad po instalacii :-)

nie davno, mozno tak 2-3 tyzdne . . a niesom si vedomy toho, ze by som v poslednej dobe nieco instaloval . . . niesom nejaky zberac programov . . . mam nainstalovane co potrebujema tym to konci pre mna .

no, nejak do toho nedrem, za tie roky mam niekolko programov co pouzivam a staci . . ziadne toolbary, ramboostery, menice pozadia, tweakovacie programy a pod. Klasika, nejaky pakovac, nieco ohladne tv, dvd, zvuku, a zvecsa ak sa da, tak portable