Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 monitory

dotaz
když mám 2 monitory dá se plocha nějak rozdělit???
příklad
hraju nějakou hru zapnu ji, hra mě naskočí přez celou obrazovku 1 monitoru a na druhém monitoru se objeví kus plochy popřípadě kus okna bežícího pod hrou
já chci aby to co je na 1 monitoru zůstalo tam kde je a nepřeskakovalo i na ten druhý monitor

dotaz 2
další příkald udělím si screen a je tam plocha z obou monitorů
jak to mám udělat abych si udělal jen screen z jednoho monitoru popř. jak udělat screen i z druhého monitoru
protože když něco ofotím tak se mě to pořát nechce ořezávat aby tam ta druhá plocha už nebyla

je tohle všechno někde v nastavení grafiky nebo monitorů já jsem to totiž nenašel

OS: XP Profes. 32Bit
Grafika: Nvidia GeForce 9800 GT
Monitory:
- Acer V223W
- Hyundai L505

ano to tak mám
když na ploše kliknu pravím tlačítkem a dám vlastnosti záložku nastavení a dám 2 monitor tam mám zaškrtnuté to políčko rozšířit plochu jiné tam ani nemám kromě nastavení jako výchozího monitoru
ale pořád běžící aplikace přeskakují i na 2 monitor