Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde mi přeinstalovat Win XP

Prosím poraďte,dostal jsem se k PC,které naposledy bylo funkční při instalaci nějakého servispacku,při něm hlásilo,že nemůže číst (nebo zapisovat) na disk,takže to nebylo korektně ukončeno,po restartu již nenaběhlo,chyba čtení z disku.Rozhod jsem se pro přeinstalaci,proběhne jen první část,kopírování souborů,po restartu již nedojde ke spuštění vlastního instalátoru,skončí to opět na "nelze číst z disku".Disk jsem něčím z Hierens boot celý znova naformátoval,HDtune ani CHKDSK spuštěný s parametrem f/r nenašly žádné chyby,při opětovné instalaci jsem pro jistotu zrušil celou partition,vytvořil a naformátoval novou a skončím opět u chyby čtení z disku.Na jiný disk systém nainstalovat lze,tak bude něco špatného s tím diskem,na což moje schopnosti nestačí.Disk je SATA WD, XP home nějaká deska Gigabyte G31M-ES2L.Děkuji.

Maucta všem,
Taky mám problém s instalací XP - po zformátování hadru se nechce vůbec rozjet! Místo toho mi naskočí modrá smrtka se slovy:

STOP: c000021a (Závažná chyba systému)
Proces systému Windows Logon Process neočekávaně skončil se stavem 0x00000402 (0x00000000 0x00000000).
Systém byl vypnut.

On už se předtím krumpl choval divně - nesnášel tvrdej restart a pak už ani normální ne. Musel jsem ho vypnout asi na půl hodiny, abych ho vůbec pak zapnul.

Předem díky moc za rady...

On už se předtím krumpl choval divně - nesnášel tvrdej restart

nejvíc bych se přikláněl ke zdroji.
těmito hloupými restarty ovšem vznikaly chyby v souborovém systému na disku, a pravděpodobně taky v registrech.
hdd bych teď určitě nechal zformátovat pomalu (žádný quick), ať se ověří že je souborový systém v pořádku.

Tak zničehonic naběhla instalace Win, jakoby ty problémy vůbec neexistovaly a PC mi teď normálně jede. Chtěl jsem ještě zkusit přeinstalovat BIOS a povyměnit pár komponent, ale zatím na to kašlu a uvidíme dál.
Jinak vám všem děkuju za rady a doufám, že je nebudu zase brzo potřebovat...