Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupit tento notebook?

Hezký den všem,
Prosím, stojím před úkolem pomoci vybrat notebook pro svoji mámu a středoškolskou studentku. šlo by o víceméně běžné využití jako internet, kancelář, fotky, video..., s důrazem na provozní spolehlivost a (relativní - uměrně ceně) výkonnost. Cena do 12 - 13 tisíc, a v té hledám co možná nejlepší model.
Zaujal mne tento HP 620 (WS730EA#ARL):
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000Z3X&Search=HP%

zákl. parametry:
cpu Intel Pentium Dual Core T4500,
chipset Intel GM45 Express + ICH9M-Enhanced
4GB Operační paměť DDR3 (2x 2) GB 1333 MHZ, s možností rozšíření na 8GB,
500GB SATA 7200 ot./min,
Lesklý antireflexní displej HD s podsv. LED,
6článková baterie (47 Wh): Až 5 hodin a 15 minut (integrovaná),
n-ková wifi,
Windows 7 Home Premium 32bit,

Jen se chci požádat o konzultaci, zda ve výše uvedené ceně mohu očekávat něco lepšího případně vaše výhrady k tomuto modelu. Mne žádné nenapadají snad jen možnost vyššího zahřívání z důvodu 500GB (více ploten) 7200 ot. disku...

Děkuji za vaše názory a postřehy.

Výdrž baterie je uvedená nahoře v dotazu ve specifikacích toho HP 620. Ta by byla určitě vyhovující, ale vycházím z toho prostého faktu, že pro studenty na běžné půldenní přednášky větší výdrž baterie určitě plusem.
Netbook s Atomem asi ne, protože si myslím že 10" displej je hodně limitující...

V této cenové relaci a užití/požadavcích moc na výběr (ve smyslu velkých rozdílů v kvalitě šasi/konstrukce atp.) nemáš. HP 620 (v různých konfiguracích, je i konfig. s matným displayem) je v současné době do cca 12 tis. s OS nejsolidnější volbou kancelářského notebooku. Lehce zajímavější (konstrukce, klávesnice, trackpoint) je už jen Lenovo SL410/510 (také trochu tišší - i díky pomalejšímu HDD s 5 400 ot., i možnost TPFanControl). SL510 se dá za cca 13 tis. (s lesklým displayem) pořídit (bez OS i levněji, pak jasná volba).

VN:
Byť opožděně vám velice moc děkuji za konkrétní a vyčerpávající odpověď. V tomto jsem se potřeboval ujistit... na Lenovo SL410/510 se určitě podívám, skutečnost, že je bez OS není až tak rozhodující.
Děkuji vám ještě jednou!

...další názory jsou určitě vítány. :-)

Tak jak se rozhodnout? Zredukoval jsem volbu mezi výše odkazovaný HP 620 a Lenovo ThinkPad SL510:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 0600000011OG&Search=Lenovo%20SL510&SearchType=1

Lehce se přikláním k Lenovo z důvodu výkonnějšího procesoru (Core 2 Duo versus Dual Core u HP 620)a tedy lepší výpočetní výkon a zřejmě lepší konstrukce a klávesnice.
Na druhou stranu HP 620 má 7200 ot. pevný disk a 4GB RAM. (Je ale otázkou zda se tento konkrétní rozdíl projeví...).

Cenový rozdíl je cca rozdílem ceny OS W7, i když upřímně o verzi Home bych já osobně zrovna moc nestál (nemožnost použít XP mode).