Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB na starší PC.

Dobrý den. Dcera má starší PC s deskou / GMB – P55IPS – V0 ??? / zbytek je přelepen papírovou nálepkou s č. HS 40648001238. Procesor AMD – K5 PR 100. PC nemá USB. Existuje nějaká možnost – např. přídavná deska s USB? Na desce jsou dva volné sloty, jeden bílý a jeden černý. Vím, je to starej krám, ale funguje a na nový není. OP Win98. děkuji za odpověď, Karel.

Ten bílý slot by měl být PCI, takže snad jedině dokoupit PCI kartu s USB porty. Ale tyto karty bývají vybíravé na verzi PCI sběrnice, což vidím jako problém. U Win 98 to je s podporou USB taky docela bída.

//edit: asi máš VYHRÁNO !!!!!! Ta deska obsahuje USB headery (J9 a J10), takže stačí dokoupit záslepku s konektory za pár korun a mělo by to fungovat. Jen pozor, tyto záslepky mívají různé zapojení pinů.
http://stason.org/TULARC/pc/motherboards/G/GEMLIGH T-COMPUTER-LTD-Pentium-GMB-P55IPS-VER-1-50.html

Obávam sa že cena za prídavnú PCI kartu s portami USB vysoko prevýší cenu onoho postaršieho PC. Teda ak už medzitým nenadobudol zberateľskú hodnotu, ale zrejme ešte k tomu nedošlo, nakolko pred pár rokmi som osobne asistoval pri nakládke podobných krámov,zvážala to firma ako nebezpečný odpad, bolo tam hodne CRT monitorov

Ale s tou druhou bych si asi nevěděl rady kam to připojit

Dal jsem ti odkaz na schéma desky i označení konektorů, to nestačí? Jediná zrada by mohla být v zapojení konektoru, proto by bylo vhodné, aby to připojoval někdo zkušenější. Ale je to lepší (jistější) řešení než přídavná PCI karta.

Pekné, že sa staráš o túto relikviu. Len ešte jedná, nie práve dobrá správa. Ak aj doska má USB, bude to zrejme prastará verzia 1.0 alebo 1.1 - čo by bol lepší prípad

USB 1.0 max speed 1.5 Mbit/s , 1.1's max speed 12 Mbit/s

verzia 1.0 je použitelná akurát k pripojeniu klávesnice, myšky, postaršej tlačiarne, ináč k ničomu

verzia 1.1 už je použiteľná k pripojeniu USB klúča, no zariadenie USB mass storage je podporované až vo WIN98SE aj to až po doplnení neoficiálnym ovladačom

http://www.winpack.org/search.php?rsvelikost=sab&r stext=all-phpRS-all&rstema=4