Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr externího disku

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem datového disku. Potřeboval bych externí nebo interní disk.

Způsob využití: datové úložiště, soubory mohou být větší než 10GB (NTFS)
Způsob připojení: USB 2.0 a vyšší
Kapacita: 500GB a vyšší
Velikost: 2.5" (napájení přes USB)

Disk by měl být kvalitní, vydržet dlouhou dobu, preferoval bych externí, ale hlavně aby neměl žádný povinný instalační software (problémy s modely s hw šifrováním). Abych ho mohl kamkoliv strčit jako flash disk.

No ja vidím len jeden problém, z praxe, ako dátové uložište je to k ničomu.

Úložište u mňa znamená čo tam niečo uložím, a nájdem to tam o rok, aj o dva, aj o tri ... 10 rokov ?

No táto mini škatule je podla mňa vhodná akurát na prenášanie dát a na nič iné. Je malá, so sklonom k zhodeniu zo stola a pád ju pošle definitívne mimo prevádzku.

Takže je úplne jedno čo kúpiš, ako úložište je to nanič a to čo kúpiš zrejme do roka a do dňa bude v kontajneri na odpad. Je to osud prenosných škatúl.

Tak to je, bohužial.

Neviem o čo ide, teda o aký obsah dát sa jedná. No ak ide o multimédia, jedno viem. Videl som ohromné zbierky LP platní, potom CD nosičov a dnes sa zapisujú FLAC na disky. Tisíce FLAC súborov.

Len neviem kto a kedy si tie súbory ešte prehrá ... obávam sa že nikto a nikdy, teda 96% tých súborov.

Zajímavé.

V mém případě se jedná přavážně o ty multimédia. Mám jen pár filmů, které ovšem mají průměrně 10 GB jeden, takže zabírají docela hodně. Potom nějaké ty písničky atd., toho je ale už velikostně málo. No a potom bych tam dal taky nějaké dokumenty, doc, txt, obrázky,...ale toho je už jen minimální množství.

Jedná se hlavně o ty filmy, není jich moc, ale jsou strašně velké.

Ahoj, přidám se, pokud to nevadí - potřeboval bych něco podobného, ale o velikosti 1000GB, velikost může být i 3,5" a napájení možná raději ze sítě (je to k notebooku) - taktéž bez inst. software, aby se mohl používat jako flash disk a soubory budou větší než 5GB

S notebookom chces tahat 2kilovy 3,5" disk a este aj so zdrojom? (A navyse 3,5" potrebuje vzdy zdroj t.j. musis mat k dispozicii 230V inac ho nezapnes. S notebookom v terene je to dost blbe).
Zober 2,5" a k nemu nepotrebujes externy zdroj. Tu si vyber nejaky napr. Western Digital alebo Seagate alebo Samsung http://www.alza.cz/pevne-disky/externi/2-5-usb-2-0 /18848421-p2.htm#CatId=18848421&limit=&prod=&pn=Pr iceDown&Pg=0 scrollovat smerom dole (je to zoradene tak ze cim nizsie scrollujes tym lacnejsie)

myslel jsem nějakou osobní zkušenost - dívat se na alzu umím taky.

disk se nebude přenášet - nebo velmi ojediněle, takže ani velikost ani napájenáí nevadí - pokud je tohle jediný problém.
Známý mi říkal, že jsou 3,5" lepší právě skrz to napájení, že se mu stalo, že mu USB v notebooku "neutáhlo" disk - je to možné?