Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaheslovaný HDD

Mohl by mě někdo poradit jaký zadat heslo, aby se mě něčetli windows 7 ultimate, abych je mohl přeinstalovat ?

Při zapnutí počítače se pauze obraz (ve stázy, kdy mačkám F2, aby se mohl dostat do BIOSU). a chce to pomě heslo, že HDD je zaheslovaný, heslo který jsem nastavoval, tak to nebere.

Značka počítače je ASUS - model F5RL

Heslo to bere to, kto niekto nastavil pre BIOS. Tak sa ho chod opytat. Odrbat sa to jednoducho neda, len znackovy servis kde to bude stat nejake peniaze (mozno aj dost vela penazi) a samozrejme len ak to neni NB kradnuty (ak je tak ho vrat majitelovi, on heslo vie :)
Jednoduchsie je spomenut si ze jake heslo bolo do BIOSu zadane (a uvedomit si ze heslo BIOSu neni heslo Windows). Na niektorych nizsich rad notebookov sa to da zrusit zmazanim CMOS, ale to by si sa najprv k CMOS baterke musel dostat napr. rozobratim. U slusnych notebookov to nejde, len odpajkovanim a preprogramovanim EEPROM a zapajkovanim nazad (a ked je heslo aj na HDD a to heslo nevies, tak ten HDD mozes vyhodit a pomoze len vymena HDD, a samozrejme to neriesi heslo do BIOSu, len heslo HDD).