Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava na hry - rada ohledně výběru

Dobrý den, k Vánocům si plánuji pořídit herní PC.Nepotřebuji, rozjet GTA IV na plné detaily ,s max rozlišením, ale aby to stíhalo většinu her a chvilku to vydrželo.
Rozpočet je max. 18 000 i s OS, ale raději bych utratil o pár stovek méně.Složit bych si to chtěl na CzC.

Už jsem si něco zkoušel postavit, tak to jsem dám, ale sem víceméně laik.

Gigabyte GA-870A-UD3 - AMD 870
AMD Athlon II X4 640 nebo AMD Phenom II X2 550
CoolerMaster Hyper 212+ nebo Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
Kingston HyperX Blu 4GB (2x2GB) DDR3 1333
Sapphire HD 6850 ... tady vůbec nevím jakou
Seagate Barracuda 7200.12 - 500GB
Seasonic SS-500ET-T3 500W
Samsung SH-S223C
Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM
CoolerMaster Elite 331

Tak to predsa zavisi od velkosti penazenky, pre niekeoho je adekvatni dat za grafiku aj 30 tisic. Proste je fakt ze ked pridas tych 700 tak mozes mat o nejakych 5-10 FPS viac zavisi od hry, u dnesnych hier v beznom nastaveni to ani nespoznas, u vyssich nastaveni hry alebo buducich hier to spoznat trosicku moze byt v mensom trhani ale neni to velky rozdiel. Si predsatva ze mas auto za X co ide 180km/h a ine auto za X+700 co ide 190km/h tak si musis vybrat sam :) Ked ta tlacia peniaze tak si zober lacnejsiu

Osobně bych už 768MB verzi GTX460 nechal být, přece jen už to není grafika pro netaktující většinu populace :-) Buď vol GTX460 1MB, nebo tu HD6850, která tě odmění lepšími provozními parametry (nižší vývin tepla, a tím pádem i menší hlučnost a nároky na chlazení).

Toť v kostce vše. Jo, nvidiáři se ještě ohání (imho) nesmyslem jménem PhysX (stejně jako Amdčkáři 3-monitorovým zobrazením :-)). Pokud máš pocit, že bez něj nepřežiješ, máš na výběr pouze grafiky nvidie.

LOL tak si hod mincu :) Touchwood ma pravdu s tym teplom, novsie rady grafik su spravidla setrnejsie co sa tyka zrania energie (a teda aj (ne)generovania tepla). To moze byt vyhoda mensieho hluku u noveho modelu grafiky (tym sa mysli ta 6850).
Co sa tyka vykonu tak vidis ze tam je rozdiel ca. tych 10 FPS o tom som ti uz pisal. Na dnesnych hrach to nespoznas ale niekedy v buducnosti rozdiel napr. 30 a 40FPS spoznas a budes muset znizit detaily hry aby to slo 40FPS so starsou grafikou. Rozhodnut sa musis sam, uz som to pisal. Ked tych 700Kc nepotrebujes nutne tak ber novsiu a budes mat kludny spanok.