Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakourilo se z PC

Dobrý den,
dnes po zapnutí PC se z něho zakouřilo. Po rozebrání sem zjistil, že se během manipulace nejspíš povysunula RAMka, chyběla totiž jedna ta přídržná packa. Kontakty na RAM jsou opalené. Pc už nenabíhá, nepípá, klávesnice neproblikne.
Co to mohlo všechno odnést?

Alebo moze byt odpalena doska a az nasledkom toho drbla ta RAM. (lebo napatie RAM vytvara zakl.doska DC menicom, a ten moze byt odpaleny a nadrbal do RAM napr. 3,3V alebo 12V apod).

P.S. ja by som to vymenil radsej komplet aspon Dosku + obe RAM +zdroj. Aj ked ten zdroj nemusi byt vadny treba ho ocuchat, ale ked je noname smejd tak by som v ziadnom pripade neriskoval aby mi odpalil aj novu dosku. Vymenit vsetko naraz.