Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC power fiber 25Mbit a měření rychlosti

Zdravím, řeším zajímavý úkaz, rychlost downloadu mého připojení je 25Mbit, zhruba jakž takž by to odpovídalo, s tím problém není, ale online měřáky ukazují pouze 10Mbit, vesměs všechny co jsem zkoušel, vím že toto měření je pouze orientační, ale že by až tak obrovská nepřesnost, technik UPC mi na tohle neumí odpovědět, take neví. Kde tedy by mohl být zakopaný pes? železo je starší, cca 7 let, na notebooku starém 2 roky je údaj online měřáků víceméně přesný. Přikládám screeny pořízené na onom starém železe.

Edit: ještě pro úplnost dodávám že na "starém železe" běží Win7, na NB Vista Ultimate.

U UPC zadny zajimavy ukaz, ale zcela bezna vec. Maji problemy s netem, alespon u nas. Mel jsem to stejny 25mb, chodilo to kdyz moc, tak 17, v prumeru jsem mival 12. Spojeni je nestabilni, pingy otresny. Uz tam nejsem. Mne na rozdil od tebe to delalo u vsech pc, ktere na ne byly pripojeny, ale ty mas asi trosku jiny problem. Jen na Dsl.cz to cca 1x za 10 mereni melo pres 20. Na speedtestu jsem zase naopak mival rychlost asi 200 nebo 300Mbit. Ted u jinyho providera je to plus minus vsude stejny.

Tak tebe, ako píšeš stahuje cca 25Mbit, .... no moc sa mi to veriť nechce, nakolko rýchlosť maximálna bez duplexu na klasických 100 Mbit kartách a vlastne celej infraštruktúre je niečo okolo 45Mbit, no sieť je o tom že nikdy na nej nie si sám. Ak aj UPC ma dovedenú optiku do paneláku, vo vnútri funguje už na metalických kábloch. Aby si mal 25 Mbit, to by si v tom segmente musel byť zrejme sám aktívny a zvyšok ludí by si len načítal konfiguráciu z DHCP a maximálne poslali sem tam-nejaký mail.

Proste sú to hausnumera pre reklamu, nechápem ako to niekto môže brať vážne,

technik UPC mi na tohle neumí odpovědět

ten technik si asi klopal na čelo jak položil telefon .... , volal si tam nie ?

Ok, vidim ze co odpoved to jiny nazor, zkousel jsem ty meraky na speedtest.net a UPC, ty ukazuji normalne, ale proc je tak obrovsky rozdil napr. na dsl.cz, rychlost.cz, speedmeter.cz atd. atd. proc na novejsim hw ukazuje spravne, to proste nechapu, MM, cti pozorne co pisu, stoji tam ze v Linuxu na FF ukazuje dobre, je uplne jedno jestli to potom merim treba v IE nebo v Opere, vysledek na Win7 je vzdy stejny.

ten technik si asi klopal na čelo jak položil telefon .... , volal si tam nie ?

Proboha proc by si mel klepat na celo, nepochopim...3-[ Ano je mi jasne ze veskera takova mereni jsou pouze hrube orientacni, ale proc tak obrovske odchylky prave na tomto OS