Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sieť 2 PC

Mám 2 PC a chcem aby sa z obidvoch dalo pripájať súčasne na internet cez mobil (usb) EDGE.
stačí ich len prepojiť sieťovou šnúrou , alebo niečo iné?

1. do dotazu je třeba trochu popsat zařízení, operační systémy ( máš na obou PC Windows98, nebo na jednom Windows 98 a na druhém WindowsXP,( případně Linux :-) )?Co síťové karty?
2. pokud je v PC operační systém Windows, bude mít Nápovědu. Takže klepni na tlačítko Start, v nabídce je Nápověda(HELP), v ní položka sítě a pak hledej nastavení sítě a sdílení internetu. Pokud máš instalační CD Windows XP, vlož do mechaniky, na úvodní obrazovce po spuštění vyber " další úlohy" pak " nastavení sítě pro domácnost a malou kancelář" a dál tě to povede...
3. tvůj dotaz se za rok objeví na různých poradnách asi tisíckrát... takže moje odpověď měla být : 1. do vyhledávače ( třeba Google) napsat" sdílení internetu", nebo " internet na dvou PC " a podobně

Po mých všelijakých zkušenostech (jen ne dobrých :-/ ) se sdílením internetu (XP=>98SE) vyřešil hardwarový router s NATem (za tisícovku) všechny problémy jednou provždy. Není pak žádný problém připojit další PC (obyčejné routery mají možnost zapojení 4 PC), nastavit na něm získávání IP adresy z DHCP serveru (na routeru) automaticky a už to fičí...