Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení routeru

Koupil jsem si router Netgear RP614. CHci k němu připojit PC a notebook (přes kabel). Vše jsem řádně přípojil, modem i router blikají tak, jak mají, PC (stihl jsem připojit jen toto) mi ukazuje připojení k síti, ale internet nejede. Netuším, kde může být chyba. Získat adresu IP mám nastaveno na "automaticky" - tak, jak je v manuálu k routeru.
Jsem laik, prosím o jakoukoliv radu, opravdu už nevím, co udělat. Děkuji

Chyba moze byt v tom ze si ten router spravne nenastavil (WAN stranu) tak jak vyzaduje tvoj tajny poskytovatel, alebo kam WAN stranu toho routeru strkas (alebo si WAN kabel strcil do blbej diery).

BTW. pri problemoch s LAN treba sem vzdy dat vypis prikazu ipconfig /all.

Získat adresu IP mám nastaveno na "automaticky" - tak, jak je v manuálu k routeru.

znaci asi teda, ze router ziska IP adresu od ISP automaticky, ale tak mi napadlo a to tu nepises...zapol si DHCP na routeri, aby router aj automaticky prideloval IP adresy tomu PC a notebooku, co chces pripojit? a zaroven mas nastavene na PC a notebook automaticke ziskavanie IP adresy z DHCP?

Získat adresu IP mám nastaveno na "automaticky" - tak, jak je v manuálu k routeru.

Chyba lávky. Zdaleka nie všetci ISP fungujú s konfiguráciou clientov pomocou DHCP a taktiež zo strany ISP je pomerne dosť rozšírený nešvár pridelovať IP adresu clientovi na základe MAC adresy jeho zariadenia.

Takže, neviem síce co manuál píše o týchto prípadoch, no postup len podla manuálu bez dalších znalostí, k výsledku viesť nemusí.