Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úprava pravidel pro mod_rewrite

Chlapci, není tu někdo, kdo by zvládnul úpravu pravidel pro mod_rewrite?
Kvůli CMS (seo url), který provozuji na své doméně, jsem zaslal na hosting vygenerovaná pravidla pro úpravu konfigurace na hepnar.cz:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

SEO url fungují, ale pravidla ovšem přepisují i adresu

www.hepnar.cz/shop

kde mám nainstalovaný shop - tudíž odkaz nefunguje a stránka je nenalezena.
Odkaz na shop funguje teď pouze v tomto tvaru:

www.hepnar.cz/shop/index.php

Potřeboval bych v těch pravidlech udělat vyjímku pro adresu, kde je shop (chtějí to po mě na hostingu), ale nevím jak na to.

Nezvládnul by jste to, prosím, někdo? Díky za pomoc či radu.

Vďaka tomu, že tam je RewriteBase nastavené na "/", je jedno, či tam to lomítko bude alebo nie. Ja ho tam nedávam kvôli tomu, že keď dám web do iného adresára, tak mi stačí v .htaccess zmeniť iba RewriteBase (ináč by som musel meniť zakaždým všetky pravidlá).