Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s vymenou procesoru

Pořídil jsem si procesor E6800 a pokouším se ho zatím neůspěsně namontovat do základní desky MSI P965 Platinum. Podle patice (socket 775) a podle rychlosti sběrnice by ho deska měla podporovat ale neděje se tak. Počítač naběhne ale zasekne se hned začátku. Bios jsem nainstaloval nejnovější. Jestli někdo ví bylbych vděčný za radu. Předem děkuji.

Bios jsem si stáhnul přímo ze stránek výrobce desky a je to AMI bios verze 1.8. Problém je v tom že počitač ani nezačne bootovat, jen se oběvi logo výrobce a tím to končí. Clear Cmos jsem taky vyzkoušel bez účinku.

V tomto pripade je to dost neobvykle, ptz ta doska podporuje vsetky CPU "dookola" toho tvojho, len zrovna ten tvoj tam neni (co by ale nasvedcovalo tomu ze ten tvoj by mal fungovat, ak to podporuje podobne CPU so stejnym jadrom tak by mal aj ten tvoj ptz tam uz neni medzi tymi CPU okrem frekvencie vobec ziaden rozdiel).

S inym CPU sa ten tvoj BIOS hlasi (uvodne vypisy) ako verzia 1.8? Jak presne sa hlasi? (text, typ dosky, atd?) Si si isty ze si tam daval presne tento BIOS http://www.msi.com/index.php?func=downloaddetail&t ype=bios&maincat_no=1&prod_no=266 ?
Tak skus ten CPU vymenit za nejaky podobny napr. 6850 apod. Inac je aj mozne ze mas zslaby zdroj alebo je uz doska v haji (kondenzatory apod) a nesiel by ti ani iny vykonnejsi CPU.

Neuc orla lietat.
Microcode je stejny pre celu skupinu CPU (ktore maju stejne CPUID), ptz microcode update sa vybera len na zaklade CPUID (a este podla platform ID ale to je u vsetkych desktopovych stejne). T.j. ak ide jeden idu vsetky so stejnym CPUID (a to je spravidla cela "rodina" CPU so stejnym jadrom a s odlisnou frekenciou).

Detaily dopodrobna nestudujem, nepotrebujem, no jedno viem, Intelu pod palce nevidí nik. Pomocou microcode sa opravovali už viaceré bugy v návrhu CPU, taktiež najnovší uvažovaný obchodný model, kedy si užívatel má dokupovať odomknutie funkčnosti dalších častí procesoru prostredníctvom stieracej karty a aplikáciou kodu ktorý si prečíta, dáva úplne iný obraz o "microcode stejný pre celú skupinu CPU".

Možno sa mýlim, však vravím detaily dopodrobna neštudujem, veď načo.

Ja intelu pod palce vidim a je to tak ze stejne CPUID = stejny microcode (updatuje sa to na kazdom CPU ptz chyby su v kazdom). Otazka je len ze co je zac ten "E6800". Marketingove oznacenia v hlave nenosim ale podla toho co som nasiel vypada to na nejaku premenovanu starinu, asi preto to nejde.

Ja este teraz hladam info o tom E6800 a vypada to ako nejake stare jadro (Pentium "Dual Core") zalozene asi este na nejakom P4, t.j. asi nejaky smejd co intel kdesi nasiel v sklade zabudnute 4rocne jadra a bolo im luto to vyhodit tak to premenovali na E6800 alebo co :D Mozno preto to doska neber :) Netusim, proste intel chaos. E6850 je podla vsetkeho uplne ine jadro (Core2Duo vyssia FSB atd). Ale nechce sa mi hladat CPUID.

Ten CPU musel byt "vyhodna kupa"...