Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou HD kanály

Ahoj,
no nedávno jsem sem psal ohledně televize, ale řekl bych, že už je to delší doba a tohle je jiné téma, takže jsem to napsal zvlášť. Takže to shrnu, máme nové příjímání televize od UPC (jakési DVB-C) přes jejich set-top-box do naší televize (panasonic viera th42px70ea). Televize je HD ready a prý nějak dokáže zázračně upravit i na něco víc, což mě je ale jedno. Chtěl jsem si jenom vyzkoušet, jak budou vypadat HD kánaly a ejhle, oni nejdou. Pán říkal, že set-top-box to musí všechno načíst, takže ze začátku nám nepůjdou všechny programy, ale jakmile prý naskočí HBO, tak prý půjde všechno. No HBO naskočilo tak půl hodinku co odešel, a HD kanály nejdou ani za 48 hodin. Jsou v seznamu, vyberu si to, naskočí tam co dávaj za pořad (název), v jaký je to fázi, ale zůstane tam obraz předchozího kanálu a ani zvuk nejde. Někde jsem četl vypnout a zapnout stt ze zadu, to mi nefunguje. Takže kdyby si někdo věděl rady, byl bych moc rád. Díky!

Ještě menší dotaz, když už sem píšu: Moje televize umí prý nahrávat pořady, tak sem se chtěl zeptat, jeslti to jde nahrávat i do počítače, nebo jenom třeba na nějáký externí hard disk který tam připojím? Mám totiž počítač spojený s televizí HDMI kabelem, ale to bude asi jenom vystupní z počítače, no nevím, ptám se. A kdyby to šlo, ale ne pomocí HDMI, jaký kabel?

prvni otazka: technicka podpora UPC, takovy penize platis, tak at to koukaj rozchodit!

druha otazka: pocitac spojeny s TV HDMI je jen vystup, takze to nepujde, jestli to jde jinak by melo byt v manualu televize.

Jestli je to opravdu tak, tak jsem dosti zaskočen. Proč by nabízeli něco, co vlastně nefunguje aniž bych zaplatil dalších 150kč/měsíčně ? Proč tam teda k sakru píšou tu cenu a to co nabízí, když pak ta cena je úplně jiná, pokud chci všechno, co tam opravdu píšou!

No, tatar nejsem, mám ještě 14 dní, tak proč si to nevyzkoušet, že?
Když jsme u toho, dejme tomu, že by se mi to tedy vážně nelíbilo, slyšel jsem něco o MythTV nebo nějak tak, ale prý je nutno mít něco kde je linux. Tzn. celý počítač kvůli televizi? Nebo existuje něco jako stt s linuxem? A ten signál, ten to chytá jak, nevíš? To třeba mám nahradit tuten stt tou linuxovou krabičkou, nebo to má v sobě i chytání signálu a nic se za měsíc neplatí nikomu? (kromě čt)

Tady si o MythTV něco přečti: http://www.root.cz/clanky/mythtv-aneb-linux-na-tel evizi-v-obyvaku/
Signál se chytá různě:
- normální TV anténou chytneš pozemní vysílání (je to zdarma, většinou už digitální, někde ještě analogové, ale nikoli HD),
- satelitní anténou s přijímačem chytneš signál ze satelitu (některé kanály jsou zdarma, za některé musíš zaplatit jednorázově, za některé platíš stále, chytneš i HD, pokud máš vhodný přijímač, který HD zvládne)
- pokud máš domů přivedený kabel od kabelovky a přijímač (STB), chytneš na něj signál z kabelovky (musíš platiti za vše, něco máš v HD kvalitě, pokud máš vhodný přijímač)

Já právě řeším taktéž UPC... Pokud chceš HD rozlišení, tak buď musíš mít HD set-top-box a nebo pokud má televize DVB-C tunner a CI slot, tak do toho kartu. Karta stojí bohužel 1700 kč a pro UPC to vyrábí jediná firma z Nymburka(dá se sehnat levněji, ale ostatní to neumějí nějak spárovat s UPC).Ovšem ta karta je tvoje, ale za ten set-top-box platíš měsíčně 150 kč...
Mám objednanou tu kartu do toho CI slotu.

No, na to jsem koukal, koukal jsem i na cslink. Ale tam abych neplatil něco za měsíc, tak mám vždy jen ty neplacené programy, to si tam můžu strčit anténu (pokud nepočítám HD a slovenské kanály). Chtěl bych něco alespoň s nějákým filmovým programem, zaplatím jim třeba 7000kč a oni mi doživotně zprostředkují televizi.

-- zpětně koukám, že je tam víc programů, jenom to tam neměli dosti napsané, ale stejně jsem ještě nenašel něco kde by byli filmové programy

-- koukám na to tedy, asi by to stačilo a bylo by to nejlepší, ale mám dotaz, koukám tady na nějáké sety:
příklad zde
a chtěl jsem se zeptat na dvě otázky, je výhodnější koupit tady ten set, nebo postupně? a ten přístroj který tam mají a píšou o něm, že dokáže nahrávat, to je nutné mít? nestačí přes satelit přímo do televize?