Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání CPU

Jednoho dne jsem z čistajasna zpozoroval přehřívání procesoru při hraní her, tak jsem si koupil nový větrák a teplo vodivou pastu (Po vyjmutí procesoru jsem si všiml že tam skoro žádná nebyla) ale i po aplikaci pasty a větráčku si procesor velmi přehřívá dál. Vyleze na 90 stupňů Celsia ihned po zapnutí nějaké hry, po jejím automatickém vypnutí se procesor vrátí během pár sekund na teplotu 40-50 stupňů. Pokusil jsem se co nejvíce zatížit procesor, ale jeho teplota nikdy nepřesáhla 50 stupňů jen při hraní her.

Chladič určitě sedí, je přišroubovaný k pasivnímu napevno a pasivní je přicvaknutý k desce, tady chyba nebude, ale podívám se do BIOSu na napětí CPU, ohledně komponentů, neobjevili by se jiné příznaky, kdyby bylo něco poškozené ?

Este skus program core temp. Ak sa prehrieva fakt CPU tak tam budes vidiet 4x teplotu (pre kazde jadro zvlast) a vsetky 4 teploty pojdu na tych 90°
V tom pripade ako som pisal kontrola ze chladic sedi na celej ploche CPU a preistotu defaulty do BIOSu. Ked nepomoze tak vymena dosky a/alebo aj CPU

(P.S. ale ked mam tipovat tak z toho co pises ten chladic na CPU nesedi, nieco je tam ulomene alebo sedi nasikmo apod, ptz je nemozne aby sa cely chladic zohrial na 90° takto rychlo. P.S. ak je to chladic s heatpipe tak moze byt poskodena/prasknuta heatpipe a potom vyfuci obsah heatpipe a nechladi.)

Chyt sa chladica prstom. Ked je studeny alebo len mierne teply tak proste neprechadza teplo od CPU na chladic tak zloz ten chladic zas dole a skontroluj ze preco (a ked je chladic s heatpipe skontroluj ci neni prasknuta). Tej pasty si tam dal dufam len velmi tenku vrstvu (skoro priesvitnu), vela pasty je tiez zle.

Prostě tu opastu setři a namaž ji tam tenoučkou vrstvou prstem. A jak už psal MM v háji bude nejspíš deska nebo cpu.
Nedělal jsi s tím nějaké kouzla jako výměna procesoru, overclocking, zvyšování napětí procesoru v biosu ? Začlo to dělat samo po nějaké době kdy to fungovalo ? Zkusil bych zkontrolovat napětí procesoru v biosu. Kolik to má být u 4jádrovýho amd nevím tak do 1,3v ? A jestli tomu deska při zatížení nešoupne o dost víc.
Taky bys nám sem mohl hodit nějaký fotky z cpu-z :-)