Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční komunikace mezi routerem a PC

Dobrý den.
Pročetl jsem si tu několik podobných diskuzí, ale nějak mi to nepomohlo s mím problémem.
Popis situace: Z antény na střeše vede kabel do routeru WA-2204A. Z routeru vede kabel do PC s XP. V PC mám nastaveno, aby získával IP adresu automaticky. Vše funguje perfektně, tak jak má. Když si přinesu notebook s Win7 a připojím ho tím samým kabelem, vše funguje jak má. Teď jsem si přinesl nový starší počítač s XP. Připojím ho tím samým kabelem, ale spojení prostě neproběhne. Myslel jsem, že to dělá integrovaná síťová karta, tak jsem tam zapojil novou, ale chová se to pořád stejně, tzn. PC vůbec nedostane přidělenou IP adresu a když zkouším spojení přes ping, tak vůbec nedostane od routeru odpověď. Ale stačí přepojit ten kabel do druhého PC a vše funguje jak má.
Děkuji za jakoukoliv odpověď. R

Já to pak zformátoval a přeinstaloval

toto bývá pro síť obvykle konečná - lidi neumí instalovat ovladače.

obě síťovky mají nastavenou nějakou zmatenou IP a router nevidí

proč sem ty hodnoty nedáš? start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

.. z notepadu přes flashku to vyklopit sem.