Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozděleným HDD po reinstalaci os XP

Před reinstalací os XP jsem rozdělil c: hdd na c: a h: po nainstalování os se zobrazuje pouze c: když najedu na správu disků tak se objeví c:,d:dvd-rom a můj stracený h:který ale není označen h: ale new wolume.Když mu chci změnit písmeno jednotky a cesty tak to nejde je tam aktivní pouze okno odstranit oddíl a nápověda.Existuje způsob jak se dostat k tomuto h:(new wolume)oddílu? Předem děkuji za každou odpověď.
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: PROBLÉM S ROZDĚLENÝM HDD PO REINSTALACI OS XP (Kurt)

Najprv si vypnes caps lock a precitas si slabikar ze jak vypadaju male pismena.

Potom si na tom oddieli kliknes pravym a zvolis formatovat (zvolis filesystem NTFS) a potom ti pojde priradit pismeno. Data tam ziadne snad nemas ked to bol novo rozdeleny oddiel.
Za tretie ked tam neni ani naformatovat tak sem napises jakym sracko-programom si to rozdeloval, a to C aj H zas zrusis a vytvoris to nanovo v instalatore Win, nech to je aj pouzitelne.

Za ta velká písmena se omlouvám špatně jsem to přečet (napište místo nepište).A k problému oddíl je už v NTFS a je u něj napsáno.V pořádku (neznámý oddíl).Data tam mám přetažený z céčka.Rozděloval jsam to Paragon Partition Manager 11.Zatím děkuji.S pozdravem Lochovský.

A co si s tym uz robil? Nejde mu ani teraz priradit pismeno? To "neznamy oddil" je tusim blbo (mohol to ten manager proste urobit chybne co neni nic nezvycajne) ale skus mu priradit pismeno. Ked tam mas dolezite data a nejde tomu priradit pismeno tak nic neformatuj ale skus ich vykopirovat na iny disk napr. v live linuxe (stiahni a vypal si napr. ubuntu live a nabootuj z CD), alebo mozes skusit programy napr. recuva alebo testdisk ci to nebudu vediet vycitat (ale predpokladam ze si tam ani nikdy ziadne data nemal ked to bolo nejake "new volume", mozno si mal tie data prave na tom oddieli na ktory si nainstaloval tie Win)

Nedělal jsem s tím nic.Protože to nejde.Ve správci disků to píše v řádku toto: Svazek-New Wolume,Rozvržení-oddíl, Typ-základní, Systém souborů- NTFS, Stav- v pořádku (neznámý oddíl),Kapacita-55,92 GB, Volné místo - 4,06 GB,V procentech volného místa - 7 procent, Odolnost proti chybám - Žádné, Režie - 0 procent .Kdzž na něj kliknu pravým tlačitkem myši tak je vše průhledné (nejde použít) použít lze pouze odstranit oddíl a nápovědu. Muslím si že ta data tam jsou podle tý kapacity a stavu volného místa.