Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router

Dobrý den, chtěl bych poradit s výběrem wifi routeru. Bezdrátová síť bude sloužit pouze k připojování notebooků(b/g/n), Ipod(b/g/n) a Blackberry(myslím že jen g). Chtěl bych se zeptat, zda je lepší investovat do b/g/n routeru nebo stačí b/g, protože si uvědomuji, když se připojí mobil, tak to celé spadne na g.
Děkuji

Rozhodoval bych se podle toho, jaké mám připojení k internetu. Rychlost přenosu u 802.11g je 22 Mb/s (2,75 MB/s, v reálu kolem 2 MB/s). Máš-li rychlejší připojení, tak investuj do n. A pozor, ne všechny wifi adaptéry podporují n-kovou síť. Ale doporučuji jinou věc i když trochu mimo téma. Nejvíc ti k rychlosti a stabilitě pomůže, pokud se nebudeš dělit o přenosový kanál s jinou sítí. Takže si zjisti, na jakých kanálech vysílají sítě v dosahu a svoji síť vysílej na co nejvzdálenějším kanálu od ostatních.