Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 7 nepoznají procesor, xp ano

jedná se o Athlon II X4 645, deska je starší asus m3n78-vm. Není to patrně tak důležité, ale docela by mě zajímalo, proč starší systém (xp) ten procesor pozná a u novějšího (winodws 7) je procesor uveden jako unknown.

dotaz spíš patří do pokecu - o nesmrtelnosti chrousta.
kdyby w7 nepoznaly procesor, tak by ani neběžely.
možná si w7 o nvidia chipsetech myslí svoje, a příčí se jim skrz něj vyčítat kódové označení výrobce cpu. je to jedno - když tak si to přepiš v registrech ručně.