Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost internetu

Ahoj. Je mozny, ze 20m lankovy kabel, ktery je pripojen k malemu routeru(SMC7004VBR) po nejake dobe zbrzdi rychlost download/upload na vsech pc pripojenych k tomuto routeru kvuli napr. stari? Jake jsou mozne priciny krome stari? Uz asi druhy tyden mam rychlost cca 100-250KB/s i kdyz vypnu vsechny PC v siti, ale pokud odpojit tento kabel tak 1800-2400KB/s.

Pardon, moje blbost, v siti jsou aktivni/zapojene tyto pocitace - s "vadnym" 20m kabelem a muj-na kterem provadim rychlostni test, ostatni jsou opravdu vypnute. PC s "vadnym" kabelem nic nestahuje - aspon ve stavu pripojeni zadne bajty to netaha a ikonka s pocitaci neblika ani nesviti.
Ted me napada jestli to nemuze byt sitovkou v tom PC s 20m kabelem.

Mno, sitovka by mela byt "rychlejsi", protoze zakladni deska, na ktere je integrovana sitovka, je rok(rok, dva mesice a tri dny:) ) stara.
Co se tyce kabelu, tak zkousel/testoval jsem jeste dva jine - 15m a 20m, jedine ze bych tyto dva mel taky skriply :D.
Zatim mam podezreni na router a sitovku, kazdopadne mam pocit, ze to souvisi s delkou kabele - asi "vetsi spotrebu" v routeru/sitovce pro zesileni signalu.

kabel má limit cca 100m.
nové síťovky jsou gigabit, i když nepíšeš co máš. zkus u síťovky napevno nastavit speed 100mbit full/half duplex.
jestli si od někoho můžeš půjčit síťovou kartu na vyzkoušení - ideálně běžný realtek 8139. integrovaná síťovka může odejít, už dávno se nikde nedávají přepěťové ochrany.
říkáš že pc nic nestahuje - takže ani ve správci úloh není nenormální vytížení?

Ve spravci uloh je to skoro mrtve.
Co se tyce maximalni delky kabelu, tak to vim, ale spis jsem to myslel tak, ze router uz nejakou tu dobu bezi bez "odpocinku" - 3 roky, a ten 20m kabel byl zapojen porad do stejneho portu, tak jestli nahodou nedoslo k nejakemu zhorseni celeho routeru a uz na 20m kabely nestaci.
Moznost si pujcit sitovku nemam, jinak mam zakladni deska je ASUS P5SD2-VM sitovka je PHY 10/100 LAN

kdyby měl router nějaký problém - dost často třeba umírá napájecí adaptér že neutáhne zátěž - pak by to chcíplo při kterémkoli pc, ne výhradně při tvojem.

zakladni deska je ASUS P5SD2-VM sitovka je PHY 10/100 LAN

nejsem si jist žes typ určil přesně: v názvu síťovky v ovládacích panelech by mělo být něco jako "OnBoard SiS191 Lan Device" - manuál 2.4.3
má svítit oranžová i zelená led - manuál 1.10.1
drivery: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLa nguage=en-us&model=P5SD2-VM

ale hodil bych to z okna, je to krám.
anebo šel koupit běžnou 100mbit síťovku (SMC7004VBR víc neumí), a tu integrovanou v biosu vypnul.