Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou vybrat základní desku?

Zdravim vsechny,

odchazi mi tato zakladovka msi-945gmb-fi-i945g-d62297.htm a chtel bych si poridit novou. Muze mi nekdo znaly doporucit vhodnou alternativu? Nejlepe i s nejakym chladicem procesoru, ten co je tu aktualne docela dost huci. Cenu jsem uvazoval tak do 1500,- Kc (plus samozrejme cenu za ten chladic...).

Omezeni jsou dve - mam 4x1Gb RAMky (takze potrebuji 4 sloty) a grafiku mam tuto msi-r5750-md1g-d163257.htm (omezeni je v tom, ze je dvojnasobne sirsi zadni "panel" na pripojeni monitoru...) na tu stavajici zakladovku se mi proto kvuli vystupu zvukovky nechce vejit.

Dekuji vsem za radu a pomoc :)

Dan

hlavní problém bude v tom že deska je formátu btx. Seš si jistý že je v tvém počítači přesně tahle ? Sem btx montoval snad 3x. Nevím jestli se do btx dají dát desky atx, podle mě ne pokud skříň nemá možnost přehození.

edit: možná by šla sehnat stará skříň a použít stávající zdroj. žádnou btx do 775 sem nenašel.

edit2: taky by bylo dobrý vědět jaký cpu tam máš kvůli tomu že staré prescoty v nových čipsetech jet nemusí

Nevyznam se v tom a desku jsem identifikoval podle napisu 945 GMB (tedy ja ne, ale nekdo zkusenejsi na foru :) ). Jinak ale vzhledove odpovida tomu co mam v kompu, takze jsem na 99 procent presvedcen ze je to ona.

Jestli tomu rozumim spravne, tak problem je v tom, ze BTX uz se neprodavaji/nevyrabi a proto je nutne tam dat ATX desku, ktera se ovsem nevleze?

Diky za upresneni.

Dan

Aby to mělo nějaký smysl (ohledně té grafické karty- výkonu),
Tak podle mě potřebuješ rychlejší alespoň dvou jádrový procesor okolo 3Ghz.
Dále desku ,a protože desky s DDRII jsou už jen nějaké doprodeje, tak s DDRIII
A tím pádem i paměti DDRIII, No a finále novou skříň.
( to je okolo 5000,- )

prostě vem foťák oddělej dekl (odděláváš levý nebo pravý při pohledu zezadu?) a vyfoť to co tam máš.

to odcházení základovky jsi poznal podle čeho ?

btx je poměrně vzácná věc a ta deska může mít jen stejný bios s tou samou vyrobenou jako btx.

Tos poznal poměrně správně :-) Moc bych od toho počítače zapnutého daleko nechodil.

Bohužel je to btx. Na druhou stranu ta budka už vypadá trošku "natuněná". Zdroj by měl jít přemontovat.
Takže budka+základovka. Jak tam máš cpu ? Pokud to zapínáš pusť si cpu-z vypíše procesor. C2D by mělo jet ale pro jistotu....