Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie do notebooku IBM

Dobrý den.Kamarád mi přinesl baterii do notebooku IBM R40,že je jako nová a nepotřebuje ji,ale je na ní 14,4V a já mám ve svém IBM R40e 10,8V.Můžu ji použít,nebo hrozí nějaké spálení.....problém.Předem děkuji za odpověď.

nechápu proč by mělo hrozit spálení baterie při nabíjení když má větší U jak originál. kdyby tomu bylo naopak tak snad jo. No a k tomu použití. Ono záleží na tom kolik dává nabíječka. Protože NB je schopen jet i bez baterie jen na nabíječku a ustojí to. A baterka se na víc jak dává nabíječka nabít nemůže.
Já bych to tedy viděl asi takto. Ale rovněž bych to ve výsledku nedoporučil zkoušet.....jedině na vlastní triko.

Teoreticky tu baterku tím nabíječem ani nenabije. Je ale možné že nabíječka by se po připojení baterie s o 40procent větším napětím zbláznila protože se s tím nepočítalo a pak by to blafnout mohlo.Nebude tam klasická nabíječka něco jako zdroj napětí a odpor který omezuje proud.

Jestli by připojení baterie s vyšším napětím notebook ustál záleží na tom jak je udělané jeho napájení. Předpokládám za baterií je zdvojovač napětí a společný (pro baterii i napájení ze sítě) stabilizátor napětí pro vnitřní obvody. Může to být ale taky zapojené úplně jinak nebo tak dobře že baterie nepotřebuje zdvojovač.

Ale neblbnite ho, nemate pravdu. Napatie je nepodstatne su tam vsade DC menice (oni tam aj byt musia ptz pre notebook treba vyrobit presnych 3.3V, 5V apod a napatie baterky sa priamo nikde nepouziva, u nabijania zas sa pouziva nabojova pumpa s presnym riadenim prudu (inteligentny kontroller) a to tam musi byt vzdy, napatie je irelevantne)
Napr. do mojho dell idu bezproblemov aj 14V aj 11V ci kolko neviem zhlavy