Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni TV a audio systemu

ahojte,
sice to nepatří přímo do počítačů, ale má to blízko :-)
koupil jsem si tuhle TV http://lcd-televize.heureka.cz/samsung-le40c652/sp ecifikace/ a mám doma tyhle repro http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/geniu s-sw-hf-6000/specifikace/ pujde to nejak "normalne" propojit. V soucasnoti to mam tak, ze z tv beru signal ze sluchatkove vystupu a mam to propojene pres dva cinche do tech beden. problem je v tom, ze jak si myslim vystupni uroven signalu na sluchatka je nizka (musim mit TV na cca 75% a bedny taktez aby to bylo jakz takz slyset). TV ma digitalni audio vystup, ale bedny maji pouze 4x cinch vstup. exituje nejaka redukce? diky za rady

Ked to nema audio vystup 2xcinch, tak tam mas scart a tam je tiez standardny LINE (1Vpp) audio vystup. Staci ti kabel scart->3x cinch (pozor na smer -> neni to jedno, bud potrebujes spravny smer alebo scart s prepinacom smeru). Video cinch nechas nezapojeny zapojis len 2x cinch audio.
Samozrejme bude to len stereo. (prijmas na tej TV nieco co by mohlo mat 5+1 zvuk? Ak ano potom by sa dal kupit prevodnik SPDIF-> 5.1 analog ale to by bolo podla mna hodne drahe muselo by to mat dolby digital decoder atd)

jsou jen dva scart vystupy a oba jsou uz plne, takze tudy zatim nelze. Kdyby jsem poridil nejaky prevodnik spdif na cinch.(na 5.1 zatim nic nemam, casem snad nejaky BD prehravac), klidne ve stereu. bude nejaky problem analog/digital signal? pokud se dobre chapeme..

zdroj signalu je zatim kabelovka, planuju HD satelit (SCART.. ale tv umoznuje vlozit kartu, tak by jsem to chtel vyzkouset). a druhy zdroj je obyc dvd prehravac (SCART) - casem BD prehravac. V soucasnosti spise prehravam filmy z HDD a flash disku.. a fakt nevim kam to zapojit :-) klidne vam to i nakreslim, aby jste me pomohli tento gordicky uzel rozetnout :-)

Tak máš asi pravdu.Já mám tuto TV,ale řadu B,která ten audio výstup má.Bylo mi divné,proč by řada C toto neměla.Proto jsem se díval na stránky výrobce a u tvé TV bylo,že má audio výstup i sluchátka.Tak jsem tě taky informoval.Dnes jsem ti chtěl dát odkaz na stránky výrobce,aby ses přesvědčil.No a koukám,že už tam mají u audiovýstupu,že není.Takže mylná informace.
http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/ television/lcd-tv/LE40C650L1WXXH/index.idx?pagetyp e=prd_detail&tab=specification

To tvoje DVD nemá komponentní výstup,že bys ušetřil jeden scart - zatím ?