Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné restartování PC

Ahoj mám takový pro mě větší problém . Když chci zapnout hru metin 2 počítač se sám restartuje. Pak naběhne okno že systém byl obnoven po závažné chybě a v detailecj je toto

C:\DOCUME~1\KRABAL~1\LOCALS~1\Temp\WER96a8.dir00\M ini121510-03.dmp
C:\DOCUME~1\KRABAL~1\LOCALS~1\Temp\WER96a8.dir00\s ysdata.xml

BCCode : 1000007e BCP1 : C0000005 BCP2 : BF2FBED6 BCP3 : EFC918F4
BCP4 : EFC915F0 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

Ono to už nedělá jen při metinu ale když jsem chtěl odinstalovat jeden program tak to udělalo to samé. Stáhl jsem si program WhoCrashed a ten mě tam analizoval pár věcí,jsou tam i jiné chyby ...

Crash dump directory: C:\WINDOWS\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Sat 25.12.2010 12:22:58 your computer crashed
This was likely caused by the following module: saskutil.sys
Bugcheck code: 0x100000CE (0xB189C620, 0x8, 0xB189C620, 0x0)
Error: Unknown
This file could not be located on your computer, we suggest that you search on it with Google.
Click here to do a Google search on saskutil.sys

On Wed 22.12.2010 21:22:30 your computer crashed
This was likely caused by the following module: scsiport.sys
Bugcheck code: 0x1000000A (0x0, 0x2, 0x0, 0x804F8DA6)
Error: Unknown
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\scsiport.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: SCSI Port Driver
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Fri 17.12.2010 16:04:38 your computer crashed
This was likely caused by the following module: eaglent.sys
Bugcheck code: 0xC4 (0x2, 0x1C, 0x0, 0xC)
Error: DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION
This file could not be located on your computer, we suggest that you search on it with Google.
Click here to do a Google search on eaglent.sys

On Fri 17.12.2010 14:24:03 your computer crashed
This was likely caused by the following module: sptd.sys
Bugcheck code: 0xC4 (0x16, 0x1250, 0xE16B96EF, 0x0)
Error: DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys

On Fri 17.12.2010 14:23:03 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ati3duag.dll
Bugcheck code: 0x1000007E (0xC0000005, 0xBF2FBED6, 0xB2ED28F4, 0xB2ED25F0)
Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\WINDOWS\system32\ati3duag.dll
product: ATI Technologies Inc. Radeon DirectX Universal Driver
company: ATI Technologies Inc.
description: ati3duag.dll

On Tue 14.12.2010 15:22:01 your computer crashed
This was likely caused by the following module: epfwtdi.sys
Bugcheck code: 0x100000C5 (0xC7082820, 0x2, 0x0, 0x8054B0BA)
Error: Unknown
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\epfwtdi.sys
product: ESET Smart Security
company: ESET
description: Eset Personal Firewall TDI filter

On Tue 7.12.2010 15:04:10 your computer crashed
This was likely caused by the following module: eamon.sys
Bugcheck code: 0x19 (0x20, 0xE288CA9A, 0xE288D532, 0xD530417)
Error: BAD_POOL_HEADER
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\eamon.sys
product: ESET Smart Security
company: ESET
description: Amon monitor

On Sat 4.12.2010 21:50:15 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x19 (0x20, 0xE2E28E97, 0xE2E290EF, 0xC4BE841)
Error: BAD_POOL_HEADER
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Operační systém Microsoft® Windows®
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Mon 15.11.2010 12:44:43 your computer crashed
This was likely caused by the following module: pciidex.sys
Bugcheck code: 0x100000C5 (0x7F837853, 0x2, 0x0, 0x8054B0BA)
Error: Unknown
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\pciidex.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: PCI IDE Bus Driver Extension
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Sun 19.9.2010 8:40:09 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ati2cqag.dll
Bugcheck code: 0xEA (0x86DE4A10, 0x86990338, 0x86A694B0, 0x1)
Error: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
file path: C:\WINDOWS\system32\ati2cqag.dll
product: ATI Radeon Family
company: ATI Technologies Inc.
description: Central Memory Manager / Queue Server Module

On Mon 16.8.2010 17:37:31 your computer crashed
This was likely caused by the following module: eamon.sys
Bugcheck code: 0x1000008E (0xC0000005, 0x805A3A9F, 0xF2156804, 0x0)
Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\eamon.sys
product: ESET Smart Security
company: ESET
description: Amon monitor

On Sat 7.8.2010 22:31:47 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x10000050 (0xFE8470A8, 0x0, 0x805BC1F9, 0x0)
Error: Unknown
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Operační systém Microsoft® Windows®
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Sat 24.4.2010 20:26:28 your computer crashed
This was likely caused by the following module: hardware
Bugcheck code: 0x10000050 (0xF93D9E62, 0x0, 0x805407C4, 0x0)
Error: Unknown
This file could not be located on your computer, we suggest that you search on it with Google.
Click here to do a Google search on hardware

On Sun 4.4.2010 9:05:08 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x10000050 (0xFFFFFFFB, 0x0, 0x8054AC19, 0x0)
Error: Unknown
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Operační systém Microsoft® Windows®
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

Kdyby jste sem chtěli nahrát ten dump tak řekněte ja si s tým fakt nevím rady :(... Některé zprávy jsem ty stejné musel smazat aby se to tu vlezlo

správce zařízení je hepy? žádné otazníky / vykřičníky?
ty windows jsi instaloval sám?
saskutil.sys - ty máš profi verzi superantispyware, co ti běží rezidentně (trvale)?
pciidex.sys - máš v pořádku nainstalovaný driver chipsetu základní desky?
scsiport.sys - máš v biosu povolený scsi řadič nebo proč ten ovladač běží? že by ho potřeboval daemon tools?
sptd.sys - když odinstaluješ daemon tools, pomůže to?
eaglent.sys - nějaký crack nebo ochrana hry? když tuto službu zakážeš, stane se něco? máš cracknutý systém? nebo vytuněný nějakým upravovačem vzhledu?
dál se mi to za tebe nechce hledat, google máš.

Správce zařízení je happy...jinak windows a driver chipsetu základní desky jsem neinstaloval já. aktuální je hlavně ten eaglent.sys

cracknul jsem nfs Carbon a když jsem ho zapl PC se restartoval a po asi dvou dnech to začalo dělat aj u metinu ... Pak jsem ten Carbon smazal aj s crackem ale ne z registru. Musí to být taky ?

k tomu ostatnímu to nedělá vůbec často

koukám že i drivery jsou v registrech zavedeny mezi services, liší se jen parametrem pro start.
nastav si hodnotu spuštění na disabled:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\cosi_s_eaglent]
"Start"=dword:00000004

jinak komu se nechce ručně do registrů, koukám že nirsoft má nástroje na všechno :)
neúspěch nehrozí, v nejhorším případě existuje nouzový režim nebo poslední známá funkční konfigurace.

dump soubor: bsod viewer jako viníka pádu označil ovladač grafiky "ati3duag.dll"
co se na tom podílí - jestli nenainstovaný nativní driver základní desky od výrobce chipsetu, nekompatibilní ovladač grafiky, konflikt s jiným driverem - těžko říct.

OK. Taky fajn. Pokud se ale nedozvíme, kterýže to potrat boří tvoji činnost, nedobéřeme se pravdy (a možná taky vůbec ne). Zkus nám tu dát okno toho Starteru. BTW: možná bys mohl zkusit i HiJack, s následným pokusem o determinaci strašlivostí na stránce k tomu určené.

ntoskrnl.exe - chyba v jádře systému.

co se na tom podílí - jestli nenainstovaný nativní driver základní desky od výrobce chipsetu, nekompatibilní ovladač grafiky, konflikt s jiným driverem - těžko říct.

nativní driver základní desky od výrobce chipsetu - instaloval jsi? ptal jsem se už nahoře.

nekompatibilní ovladač grafiky - hry nehraju, nezajímají mě. jen tuším že existují nějaké catalysty a omegy ovladače. a masochisti to navíc přeinstalují nějakou okleštěnou verzí z windows update, dobře jim tak.

konflikt s jiným driverem - vyčistit systém od cracků a dalšího odpadu.

ať to sem nemusíš posílat po každém pádu - stáhni si blue_screen_view a rochni se v tom sám.